Медпункти підрозділів на передовій мають поповнюватися медикаментами протягом двох діб

 Листопад 23, 2015

5423_p_07_img_0001«У підрозділі чимало бійців з ОРЗ, добре, що хоч волонтери ліками допомагають. Я за півроку не отримав від Міністерства оборони жодних медикаментів». Така заява бійця з позивним «Доктор Зло» пролунала в одному з телесюжетів про воєнні будні 24-го батальйону Збройних Сил України

Ми вирішили з’ясувати, чи справді на передовій бракує медичних препаратів. Якщо так, то з яких причин.

Механізм постачання лікарських засобів у підрозділи, задіяні в антитерористичній операції, описав помічник Міністра оборони України полковник Всеволод Стеблюк, який координує медичний напрямок діяльності оборонного відомства.

— У кожному секторі зони АТО є начальник постачання, так званий провізор, який збирає інформацію про потреби військових частин у медичних препаратах, що надходить від начальників медичних служб підрозділів, — розповідає полковник Всеволод Стеблюк. — Начмед подає заявку, провізор погоджує, мобільна група постачання доправляє препарати зі складів військово-медичних клінічних центрів у розташування військових частин. З часу подання заявки до моменту отримання ліків минає не більше двох діб. У військовій частині препарати обліковують і видають за потреби.

За словами помічника Міністра оборони, медичні служби військових частин у зоні проведення АТО отримують усі необхідні медикаменти. Закуповують їх централізовано державним коштом. На складах мобільних госпіталів ліки у достатній кількості. Щоправда, бракує лікарських засобів безрецептурного відпуску.

— Бійцям не завадило б приймати вітаміни для додаткової імунізації в зимовий період. Також бракує препаратів групи імуномодуляторів із противірусною дією, — додає полковник Всеволод Стеблюк. — І тут допомога волонтерів украй потрібна.

Щодо медичного забезпечення 24-го батальйону, то, за інформацією Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, станом на середину листопада 2015 року цей підрозділ забезпечений трьома санітарними автомобілями і одним броньованим автомобілем «Саксон». Некомплект — один санітарний автомобіль.

5423_p_07_img_0002Пряма мова

Радник заступника Міністра оборони України Наталія Воронкова:

— Проблем із постачанням ліків на передову немає, запасів медикаментів достатньо. Ми проконтролювали закупівлі Міністерства та їхнє надходження — тут порядок. Проблеми із постачанням ліків виникають безпосередньо в зоні АТО, бо деяким начмедам щось заважає написати заявку на медикаменти й надіслати її в сектор. Їм значно простіше попросити у волонтерів медикаменти, які не потрібно ставити на облік і за які не доведеться звітувати. Як на мене, це некомпетентність і безвідповідальність.

Кожна правильно оформлена начмедом заявка на ліки має бути реалізована протягом двох днів. Якщо виникають затримки з постачанням медикаментів, надсилайте повідомлення на мій номер телефона +380503326601. Будемо оперативно реагувати.

— Аптечками індивідуальними, медичним майном та ліками військова частина забезпечена на 90 відсотків, — розповідає старший офіцер відділу постачання медичного майна Військово-медичного департаменту МО України полковник медичної служби Олександр Галан. — До речі, на початку поточного тижня в зону АТО відправлено ще 5 тисяч аптечок. Загалом до кінця року забезпечення буде стовідсоткове.

Військовий провізор сектору, в зоні відповідальності якого дислокується 24-й батальйон, капітан медичної служби Олександр Федорець до виконання своїх обов’язків приступив минулого тижня. Перший виїзд у район дислокації військ він здійснив саме до «айдарівців»… з ревізією.

— Медичний пункт у них заповнений під зав’язку, засобами індивідуального захисту, аптечками укомплектовані, — розповідає Олександр Федорець. — Щоправда, у батальйоні не надто горять бажанням звертатися по ліки в медичну службу сектору у встановленому порядку, як це роблять решта військових частин, вести облік медикаментів у встановленому порядку тощо. Тому більшість лікарських засобів вони справді отримали від волонтерів.

— У чому ж річ? — запитуємо начмеда 24-го окремого штурмового батальйону молодшого лейтенанта Олексія Коршика, який щойно відвіз двох поранених бійців у госпіталь, що в Красноармійську. Їхні позиції обстріляв снайпер.

— Першу медичну допомогу надали кваліфіковано, засобів для цього вистачає. Від Міністерства оборони лікарські засоби ми не можемо поки що отримати, бо не маємо медичного атестата, — каже Олексій Коршик. — Медслужбу батальйону я очолив у серпні цього року. Мої попередники не виробили цей документ, бо не вели належним чином відповідну документацію. Але зараз цей атестат опрацьований. Тому до кінця року сподіваюся подати заявку на медслужбу сектору для отримання необхідних медикаментів.

Хто в батальйоні сховався за позивним «Доктор Зло», Олексій Коршик не знає та вважає, що це хтось недоречно пожартував.

Григорій ГРЕБЕНЮК

P.S. На момент, коли цей матеріал готувався до друку, нам вдалося зв’язатися з начальником відділу медичного постачання штабу АТО майором Денисом Захаренком. Він повідомив, що після формування 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» військкоматом, на базі якого створювався підрозділ, не було видано атестат на постачання медичного майна.

— Зараз виникла потреба включити батальйон до планового забезпечення медичним майном, але без медатестата цього зробити не можна. Крім того, в цьому підрозділі раніше не здійснювалося списання втрат, тож зараз виникла розбіжність між наявністю медичного майна, отриманого під час формування підрозділу, та нинішніми обліковими даними. Робота триває. За 5–6 днів атестат буде оформлений, — запевнив офіцер.

Схожi записи: