Підрозділи, задіяні у проведенні АТО, забезпечені зимовою формою одягу на 92%

 Листопад 12, 2015

5422_p_03_img_0001Вітчизняна промисловість не встигає виконувати рекордні замовлення війська на пошиття одностроїв

Підрозділи Збройних Сил України, які беруть участь у проведенні АТО, на сьогодні забезпечені зимовою формою одягу на 92 відсотки, повідомив начальник Тилу Збройних Сил України полковник Іван Гаврилюк. За його словами, така ситуація склалася через те, що виробник військової форми одягу та обмундирування фізично не встигає виконувати замовлення оборонного відомства.

— Наша промисловість вперше отримала таке велике замовлення від військових. Її нинішні потужності не дозволяють виконати наше замовлення у стислі терміни. У попередні роки військо фінансували за залишковим принципом. На речове забезпечення виділяли 4 відсотки від загальної потреби. Речові склади були порожні. Проблемою було навіть вдягнути молоде поповнення строковиків. Сьогодні потреби війська в речовому майні держава фінансує належним чином, виробники працюють на повну потужність, але трохи не встигають, — розповів полковник Іван Гаврилюк.

Сьогодні є проблема у забезпеченні військовослужбовців лише окремими речами зі всього нормативного переліку. Наприклад, ще бракує шапок-фесок (потрібно поставити до війська ще близько 10 тисяч), натільної білизни (59 тисяч комплектів), рукавиць (8,7 тисячі). Виробники обіцяють до 20 листопада повністю впоратися із замовленням військових, і тоді підрозділи, які виконують завдання в зоні АТО, будуть забезпечені речовим майном на 100 відсотків.

Кожен військовослужбовець у зоні АТО повинен отримати куртку польову утеплену, брюки польові утеплені, костюм літній польовий нового зразка, два комплекти білизни натільної трикотажної, один комплект білизни теплої трикотажної, черевики з високими берцями, рукавички трикотажні, шкарпетки літні трекінгові 2 пари, шкарпетки зимові трекінгові 2 пари, шапку-феску.

Загалом підрозділам у зоні АТО вже видано курток польових утеплених майже 50 тисяч, брюк польових утеплених 58,4   тисячі, черевиків з високими берцями 54,8 тисячі пар, білизни теплої зимової 70 тисяч комплектів. Водночас у підрозділах триває заміна берців на нові зразки.З огляду на аргументовані дані тиловиків, проблеми із речовим забезпеченням війська, названі нещодавно в сюжетах окремих телеканалів, не є показовими. Чи то з некомпетентності колег (які мали б докопатися до коріння проблеми — авт.), чи то навмисно вкотре «поливають»? Але повернуся до суті питання. В деяких підрозділах і справді є проблеми.

tabl_1

Бо у заявках на обмундирування часто не вказують розміри, а лише загальну кількість необхідного речового майна. Тому буває, що половину підрозділу «утеплили», а решта чекають курток та штанів своїх розмірів. Часто виявляється, що окремі посадовці тилових служб військових частин некомпетентні, не можуть належним чином скласти відповідне замовлення до служб забезпечення вищих штабів. А є й такі, хто свідомо не хоче цього робити. Адже все, що буде отримано офіційно, потрібно облікувати належним чином, видавати, контролювати, звітувати. Для чого перевантажувати себе роботою та відповідальністю, якщо можна і надалі покластися на волонтерів. Запевняю, більшість із переліку майна, яке бійці досі замовляють волонтерам, на сьогодні є на складах Міноборони в достатній кількості.

Начальник Центрального управління речового забезпечення Тилу ЗС України полковник Юрій Гусляков повідомив, що у відомстві ведеться активна робота з покращення форми одягу. Вже розроблений проект нових курток та штанів утеплених. Їх шитимуть з якіснішого матеріалу. За планами тиловиків, нові оновлені зразки одностроїв надійдуть у 2016 році.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

До уваги військовослужбовців!

Якщо у вашій військовій частині не видали зимову форму одягу, повідомте про це особисто начальнику Тилу ЗС України полковнику Івану Юрійовичу Гаврилюку за телефоном: 097-990-01-21, або телефонуйте до редакції газети за телефоном: (044) 489-50-03.

Читайте також: Військовослужбовці у зоні АТО забезпечені зимовим одягом на 92%. ВІДЕО

Схожi записи: