Від парадного до боєздатного війська

 Листопад 5, 2015

5421_p_01_img_0001У Збройних Силах України триває активна бойова підготовка частин та підрозділів з урахуванням досвіду АТО, без спрощень та формальностей

У 235-му міжвидовому центрі підготовки військових частин та підрозділів на Миколаївщині відбулася науково-практична конференція із керівним складом Збройних Сил України різних рівнів на тему: «Шляхи реалізації досвіду ведення бойових дій в антитерористичній операції в ході підготовки Збройних Сил України».

5421_p_05_img_0001На відміну від поширеного уявлення про словосполучення «науково-практична конференція» з конференц-залами, статичними професорами та тривалими доповідями цей захід у війську проводився на полігоні з використанням авіації, бронетехніки, артилерії, наведенням понтонних переправ.

А сам навчально-науковий процес під час конференції було побудовано таким чином, щоб її учасники, а це керівний склад Збройних Сил України різного рівня, зміг не тільки на слух сприйняти інформацію з теорії реалізації досвіду ведення бойових дій, а й на власні очі побачити різні способи застосування військ.

початку заходу його учасники проаналізували отриману ними інформацію щодо форм і способів застосування сил, залучених до проведення антитерористичної операції протягом 10 місяців 2015 року, та розглянули ймовірний характер дій противника наприкінці 2015 — початку 2016 років.

5421_p_05_img_0002Під час конференції із керівним складом Збройних Сил України різних рівнів, безпосередньо на полігоні було проведено кілька показових тактико-спеціальних навчань з підрозділами бойового та тилового забезпечення 28-ї окремої механізованої бригади, на базі якої відпрацьовуються всі практичні дії із застосування військ. Зокрема, поетапно відпрацьовувалися дії особового складу бригади у маневреній обороні — і бій з переважаючими силами противника, бій в оточенні та вихід з нього, відбиття авіаційних ударів, застосування артилерії для завдання вогневого ураження противнику тощо.

Окрім того, під час навчань в інтересах механізованої бригади виконували бойові завдання підрозділи високомобільних десантних військ, Повітряних Сил, армійської авіації, інженерних військ. Також широко використовувалися можливості штатної та приданої артилерії.

У ході навчань можна було спостерігати за діями керівного складу бригади, а ще відслідковувати всі зміни навчально-бойової обстановки, прийняті рішення та команди бойового управління через встановлене для учасників конференції на командному пункті спеціальне обладнання.

5421_p_05_img_0003Кульмінацією навчань стало проведення підрозділами механізованої бригади контратаки та висадка повітряного десанту в тилу ворога.

Рейдовий загін 79-ї окремої аеромобільної бригади ВДВ зосередився на вигідній ділянці місцевості в тилу умовного противника та зайняв оборону. В цей час особовий склад 25-ї повітрянодесантної та 80-ї десантно-штурмової бригад здійснив десантування бойової техніки та особового складу з літаків Іл-76 та Ан-26. Одночасно було проведено десантування боєприпасів для поповнення боєкомплекту головних сил. За задумом навчання, десантування особового складу, техніки і вантажів проводилося в умовах щільної протидії ворожої ППО. Після цього десант разом із рейдовими силами утримували рубіж, надаючи можливість ввести в дію резерв головних сил.

5421_p_05_img_0004Ввідні сипалися на учасників маневрів немов з рогу достатку, аби уникнути навіть натяків на заздалегідь «підігнану» під саме ці навчання підготовку їхніх учасників. Також було проведено тренування з психологічної підготовки військових до дій в умовах застосування противником авіації. З цією метою екіпажі літаків Су-27, Су-25 та вертольотів МІ-24 протягом 40 хвилин імітували атаки на гранично малих висотах безпосередньо на учасників та спостерігачів останнього етапу навчань.

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко особисто перевірив хід відпрацювання навчальних питань.

— Наш досвід ведення бойових дій підкреслює необхідність єдиних поглядів на застосування військ. Враховуючи сучасні вимоги до ведення бойових дій, обов’язково необхідно брати до уваги рельєф та специфіку місцевості, іноді навіть змінюючи базові принципи застосування бойової техніки та побудови бойових порядків, — зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України.

«Ми не ставили собі за мету показати еталон дій механізованої бригади. Під час науково-практичної конференції була можливість обмінятися думками та знайти оптимальні шляхи вирішення існуючих проблем, форм і способів застосування військ з урахуванням нашого бойового досвіду. До речі, навіть армії країн НАТО не гребують брати наш досвід та вносити його у свої стандарти. Але всім нашим командирам необхідно чітко усвідомлювати та винести з цих навчань одну просту думку — в бойових умовах не можна помилятися, бо кожна помилка коштуватиме життя підлеглих», — зазначив генерал армії України Віктор Муженко. Під час підбиття підсумків він наголосив на неприпустимості в цьому сенсі дій за шаблоном, спрощень при виконанні навчально-бойових завдань та необхідності максимального використання всіх наявних сил та засобів.

Роман БАКУМЕНКО

Схожi записи: