«Заводь, їдемо на передок!» – Репортаж із зони АТО

 Жовтень 22, 2015

5419_p_05_img_000125 жовтня — День автомобіліста і дорожника

З цигарками в зубах, запиленими обличчями, запаленими від недосипання очима летять шляхом військові шофери, повелителі доріг. Ревіння мотора, пил із під коліс, підняті з руля пальці на знак привітання і в кожного своя, особлива історія…

Шофер на війні — важливий боєць. Терміново вивезти поранених, доправити продукти чи боєприпаси. І починається: «Петровичу, в тебе машина на ходу?»; «Іваничу, у шостій виїзд!»; «Леонідичу, заводь, їдемо на передок!»

Водії Саша «Зебра» та Борис у танковому батальйоні 14-ї бригади — люди авторитетні.

«Зебра» — командир взводу матеріально-технічного забезпечення. Усміхнений чоловік із сумними очима. Зараз перемир’я, і він усміхається, тому що знає ціну кожному дню без вибухів та пострілів. Чому в Саші сумні очі? Напевно, тому, що давно не бачив своїх синів шести та восьми років. «Зебра» нині під Донецьком, а сини та дружина — у Черкаській області.

Після мобілізації Сашу відправили у навчальний центр «Десна», пізніше на полігон. А потім були бої під Артемівськом, оборона Маріуполя, постійні виїзди на позиції під Донецьком.

Чому він «Зебра»? Коли Саша потрапив у підрозділ, усім командирам роздали рації. Йому дісталась чорна рація в білу смужку.

«Який твій позивний?» — запитав комбат.

Саша подивився на свою рацію і сказав: «Зебра».

«Зебрі» до демобілізації залишилось кілька місяців. Він вирішив, що коли буде мир, то поїде додому, а якщо знову почнуться бойові дії, підпише контракт та залишиться у війську.

Борис водить старенький ГАЗ-69, який танкісти лагідно називають «Ракель». Попри свій вік, «Ракель» буває, що і до 100 км на годину розганяється. Машина не швидкісна, зате прохідність у неї по бездоріжжю мало не така ж, як у танка.

Борису 55 років, він із Білої Церкви. До війська пішов добровольцем. «Поїздили ми з нашою «Ракель». Я на ній вже понад 1000 кілометрів наїздив. Якось у засідку потрапили. Добре, що один із наших помітив, що з пагорба «сепари» спускаються. Я розвернувся, натиснув на газ, а хлопці з вікон — з усіх стволів. Вирвалися. Всі живі, навіть не поранило нікого», — пригадав Борис.

Куди б не відправили потужні танки підрозділу, за ними старенька «Ракель». Танкісти кажуть, що вона — повноцінний член підрозділу. Теж танк, тільки карликовий.

Ремонтувати парк автомобільної техніки танкістам допомагають волонтери. Приватний підприємець Юрій Бальсанко, волонтер Сергій Опара та організація «Сильні люди» допомогли відремонтувати 5 машин, подарували новий двигун до ЗІЛа, зараз ремонтують КАМАЗ.

Дорогі наші автомобілісти, нехай дороги під колесами ваших машин завжди будуть мирними.

Влад ЯКУШЕВ

Схожi записи: