Лікарі нарахували лише у спині бійця 47 осколків міни

 Жовтень 15, 2015

5418_p_08_img_0001Історія Сергія Москальця, який змінив театральну сцену на службу в армії

За освітою Сергій Москалець — актор театру. Довгий час працював аніматором на різних дитячих святах та мріяв про велику театральну сцену. Але війна на Сході країни внесла у життєвий сценарій актора свої корективи.

Дізнавшись, що мати декілька разів ховала від нього повістки, Сергій дуже засмутився. Навіть розуміючи хвилювання матері, він не міг залишатися дома. Заспокоївши маму, Сергій пішов до військкомату.

Незабаром Москалець у складі 5-го батальйону 81-ї бригади опинився у населеному пункті Опитне, що поблизу окупованого терористами Донецька.

— Ми замінили хлопців 90-го батальйону. Не встигли розкласти речей, та вже відчули смертельний подих війни. Поруч вибухали міни, свистіли кулі, — розповідає Сергій Москалець — командир розрахунку АГС.

Найбільше Сергія вразило відчуття військового братерства. Адже всі бійці його підрозділу стали братами один для одного. А ще він згадує, як у рідкі хвилини затишшя на передовій Сергій намагався підняти настрій своїм побратимам, влаштовуючи театральні сценки, за що глядачі по-доброму нагородили Сергія позивним «Театрал».

Коли до ротації залишалося декілька днів, «Театралу» не пощастило. В нього влучили осколки міни.

— У розрахунку я був старшим.

А, як відомо, старший завжди відповідає за інших. Коли почався черговий обстріл, по команді «нора» я запустив у бліндаж хлопців нашого розрахунку і вже був готовий стрибнути в нього й сам… як поруч вибухнула ворожа міна.

Затягнувши скривавленого Сергія в «нору», хлопці намагалися забинтувати його розпоротий живіт. Поранений «Театрал» потребував негайної кваліфікованої медичної допомоги. Згодом його евакуювали до Красноармійська, де почалася боротьба за життя воїна. Рахунок ішов на хвилини.

Лікарі зробили все, що могли, заливши Сергію вісім літрів крові. Але й цього було недостатньо. Тож «Театрала» терміново евакуювали до Дніпропетровська.

В обласній клінічній лікарні

ім. І. Мечникова стан пораненого оцінювали як дуже тяжкий. Адже тіло бійця було скрізь пронизане осколками. Вони влучили в печінку, селезінку, нирки, ноги. Лише у спині нарахували 47 осколкових проникнень. Проте хірургам вдалося врятували життя «Театралу».

Зараз чоловік лікується у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» МО України. Від отриманих поранень і досі не може спати спокійно. Снодійного надовго не вистачає. Тож, прокинувшись вночі від нестерпного болю, перед його очима постає лише одна картина — вибух міни та бойові товариші, які намагаються врятувати йому життя.

Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: