Паливо «помітять», а його витрати контролюватимуть у режимі реального часу

 Жовтень 22, 2015

5418_p_07_img_0003З грудня планується запровадити експеримент щодо раціонального використання та запобігання крадіжкам ПММ

Питання заощадливого та раціонального використання палива у Збройних Силах залишається актуальним. Виходячи з досвіду забезпечення паливом, отриманого в бойовій обстановці, з другого півріччя поточного року встановлено граничний ліміт використання палива кожною військовою частиною з урахуванням специфіки виконання поставлених завдань.

— Від запровадження цього вже маємо позитивний результат. За нашими підрахунками, лише за перший місяць вдалося заощадити близько 500 тонн палива, — зазначив заступник начальника Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковник Руслан Кубаль. — Звичайно, скептики можуть зауважити, що це небагато, але якщо поглянути на економічний ефект, то виходить солідна сума — 10 мільйонів гривень. Навіть більше — ми вважаємо, що й нинішній ліміт перевищує мінімально необхідну потребу, тож він коригуватиметься в бік зменшення. При цьому буде враховано інтенсивність експлуатації кожної одиниці військової техніки. Ми переглянемо підхід до системи забезпечення.

А далі — більше. З метою посилення контролю за використанням палива у війську планується запустити пілотний проект. Його реалізовуватиме Центральне управління забезпечення ПММ спільно з волонтерами. Передбачається, що він проводитиметься на базі двох військових частин — Об’єднаного центру забезпечення, що дислокується у Львові, та окремого батальйону охорони Командування Сухопутних військ Збройних Сил України. На паливозаправниках Об’єднаного центру встановлять обладнання, яке фіксуватиме не лише обсяг залитого палива, а й скільки його доставлено до кожної конкретної військової частини. Натомість у батальйоні охорони відповідні прилади розмістять на всіх резервуарах, де зберігається паливо, а також на кожній колонці заправного пункту та на автомобілях, що експлуатуватимуться.

— Завдяки встановленим на автомобілях GPS-трекерам ми матимемо можливість отримувати всю необхідну інформацію як у режимі реального часу, так і після перегляду записаної інформації, — зауважив полковник Руслан Кубаль.

Аби унеможливити крадіжки пального, за допомогою волонтерів будуть придбані спеціальні рідини, які «помічатимуть» паливо, що транспортуватиметься у паливозаправниках. Причому виявити таке паливо можна буде лише в ультрафіолетовому спектрі. Тож під час раптових перевірок, організованих спільно з представниками МВС та ВСП, у полі зору будуть не лише військові частини, а найближчі до неї нафтобази та цивільні автозаправні станції. Якщо в результаті такого рейду на цивільних АЗС буде виявлено «військове» паливо, то порушуватиметься кримінальна справа.

Передбачається, що такий експеримент розпочнеться з першого грудня поточного року до березня наступного. Якщо він буде вдалий, його досвід поширять на всі частини Збройних Сил. Але для цього знадобиться відповідний фінансовий ресурс. Адже ціна питання пілотного проекту чимала — 700 тисяч гривень, які виділяються з бюджету Міністерства оборони України.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: