Замість готових осель військові отримуватимуть грошову компенсацію

 Жовтень 6, 2015

У час відносного затишшя на Донбасі багато людей почали порушувати різні нагальні соціальні питання. Свідченням цьому стало проведення прямої урядової лінії, на якій громадян приймав заступник Міністра оборони України Ігор Долгов.

Більше 30 військовослужбовців та членів їх родин виявили бажання поділитися своїми проблемами та знайти шляхи вирішення з тої чи іншої ситуації.

IMG_0807

Так, за порадою до урядової приймальні прибула Світлана Потурай з Волині. Вона вже не вперше звертається до керівництва Міноборони і просить, щоб її сім’ї якнайшвидше надали житло. Адже вона з чоловіком (майором запасу) не має змоги надати гідні умови проживання своїм п’ятьом дітям. Нині вони тісняться у невеликій двокімнатній квартирі. До слова, таких багатодітних військових сімей в нашій державі можна перелічити на пальцях. З цього приводу представник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України повідомив, що нині в волинському регіоні немає вільних осель, проте до кінця 2016 року там планують збудувати будинок для військових. Проте, це не змінить кардинально ситуацію, оскільки майор запасу Потурай стоїть на квартирній черзі навіть не у першій двадцятці.

IMG_0814

Ігор Долгов запропонував Світлані Йосипівні інший вихід з такої здавалося б патової ситуації. У зв’язку із прийняттям Кабміном постанови, яка стосується забезпечення житлом військових, незабаром завершиться процес узгодження в Міноборони. Відповідно до неї військові зможуть отримувати грошову компенсацію за оселі та купувати його самостійно. Він доручив представникам ГКЕУ ЗС України повідомити Світлану Потурай, коли всі відповідні документи будуть готовими і узгодженими відповідно до постанови. Власне тоді ж жінку проконсультують,стосовно того, які документи і куди потрібно подати для отримання коштів.

IMG_0810

Серед громадян, які того дня спілкувалися з заступником Міністра оборони України була й Олена Леонідівна – дружина легендарного молодого розвідника з 3-го окремого полку спеціального призначення Кирила Андреєнко, який загинув 29 липня 2014 року в зоні проведення антитерористичної операції. Дівчина розповіла про бойовий шлях свого чоловіка та про його подвиги і аргументовано довела присутнім, що Кирило є справжнім героєм. Більш ніж за рік їй вдалося провести власне розслідування, опитати свідків загибелі розвідника та розставити всі крапки над “і”. Тому вона попросила, щоб Кирилу Леонідовичу все ж присвоїли звання Героя України. Ігор Долгов запевнив Олену Андреєнко, що оборонне відомство зробить все можливе, щоб її прохання якнайшвидше було виконане.

Загалом, найбільше питань в ході урядової лінії стосувалися найболючішого питання в оборонному відомстві – забезпечення військовослужбовців житлом.

Микола ФЕДОРКІВ

Довідник “ВСЕ ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ” для бійців та їх рідних

Розділ “ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ”. Нагороджені та полеглі

Схожi записи: