Путін воює не з американцями, а з Великим князівством Литовським – історик

 Вересень 21, 2015

АТаку думку висловив Альфредас Бумблаускас – відомий історик Литви, спеціаліст з Великого князівства Литовського та історії цивілізацій, який нещодавно відвідав Київ з серією лекцій.

Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу.

Лекції Бумблаускаса визнали потрібними і корисними для наших урядовців, які займаються питаннями євроінтеграції.

Минулий рік у Литві був роком Орші. І всі литовці знали про спільне минуле, спільні перемоги між нашими державами.

“І усі, усі знали, ким був Костянтин Острозький, він творець цієї перемоги. Наші старі ворота в місті – ворота Сходу сонця. І я запитую: “А чому не назвати їх Острозька брама”? Адже він тріумфально входив у місто через ці ворота”, – сказав історик.

Острозький – батько перемоги при Орші, він попросив Сигізмунда Старого, ще перед битвою, аби той скасував заборону на будівництво православних церков у Вільнюсі. Сигізмунд Старий погодився.

Він побудував дві нові церкви у Вільнюсі і перебудував кафедральний собор. Саме Острозький зробив Вільнюс таким, що половина міста заповнена костьолами, половина – церквами.

“Потім було московське нашестя. 1514-й – битва під Оршею, а в 1563 році Москва вже займає Полоцьк. А в 1612 році наші війська були в московському Кремлі. Ось і тепер Путін воює не з американцями, а з Великим князівством Литовським. Воно – головний ворог, тому що 4 листопада – день перемоги Росії над польсько-литовськими загарбниками”, – говорить Бумблаускас.

Альфредас стверджує, що 200 років спільної історії України та Литви були щасливими та плідними. І ми не маємо забувати про це. Та потім прийшло московське нашестя, з часів якого 200 років почали трактуватися як темні часи для України.

Приховуючи правду, в російській історіографії дуже часто використовуються сталінські підходи про те, що є три братські народи. Однак вони не відповідають дійсності.

“Конфлікти у прикордонній зоні були весь час. Етнічність і навіть спільність мовна нічого не дають. Австрія і Німеччина говорить однією мовою, але ви скажіть австрійцеві, що він германець”, – говорить історик.

Сьогодні ж він вважає, що кордон Європи проходить саме по східному кордону України. І українці також є колискою європейської культури.

Як зазначає Альфредас Бумблаускас, якщо подивитися на архітектуру Вільнюса, то можна побачити значний вплив України.

ТАКОЖ:

Лише історична правда виведе людей з полону ідеологічних міфів

Історія вигаданого свята, якого позбулися українці

Довідник “ВСЕ ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ” для бійців та їх рідних

Розділ “ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ”. Нагороджені та полеглі

Схожi записи: