Кіборг про танкові бої за Донецький аеропорт. ВІДЕО, ФОТО

 Вересень 15, 2015

Під час боїв за Донецький аеропорт у жовтні 2014 року, найефективнішою тактикою українських танкістів стали оперативні дії маневреними групами та часта зміна позицій.

Про це в інтерв’ю petrimazepa.com розповів Євген Межевікін з позивним “Адам”, який на той час був начальником штаба танкового батальйону 93-ї бригади.

384612763

За словами офіцера, на початку жовтня танки терористів “вкрай знахабніли”, почали двома-трьома машинами виїзджати прямо на злітну смугу аеропорту для стрільби прямою наводкою по позиціях ЗСУ в терміналах.

Одного разу, коли наші БТРи з десантом переміщалися в новий термінал, ворожі танки викотилися на них.

“Зі старого терміналу їх (танки противника) не було видно. Я виїхав туди і підпалив їх”, – розповів Євген. – В принципі, після того, як ми їм на початку жовтня побили танки, вони і не наважувались виходити. І хлопцям у терміналі стало легше”.

За його словами, ворожа артилерія завдавала значних втрат українським танкістам, чиї позиції були розташовані у новому терміналі. Загалом в той період ЗСУ втратили п’ять машин і один екіпаж.

zzz

В результаті танкістами було прийняте рішення забрати техніку з терміналів і перейти до маневреної тактики.

“У підсумку всі танки я поставив біля виноградника, створив там групу швидкого реагування. У мене в разі чого було 5-10 хвилин часу на “підліт”, щоб вискочити та відпрацювати по злітній смузі”, – зазначив танкіст “Адам”.

Тоді терористи також змінили тактику. Вони встановили протитанкові засоби в “зеленці” на маршрутах виходу танків ЗСУ на вогневі позиції.

“ПТУРів було стільки, скільки я в житті не бачив, – розповів офіцер. – А потім ми їх вибили звідти”.

Він додав, що терористи не дотримувалися Мінських домовленостей, але регулярно просили про припинення вогню.

“Перемир’я там було багато. Я, напевно, штук 50 нарахувати можу. Як тільки насипали їм, так відразу перемир’я”, – підкреслив Межевікін.

За його словами, на початку жовтня термінали аеропорту обороняло всього 80 військовослужбовців. Але завдяки підтримці танків позиції вдалося втримати.

4-

“Адам” додав, що під час тих боїв він витрачав по чотири-п’ять боєкомплектів щодня.

“Їздив постійно, працював, – розповів офіцер. – Тоді ще не була перекритою “Дорога життя”, каталися [до терміналів] більш-менш безперешкодно. А потім сепаратисти перекрили висоту біля взльотки, і ми вирішили їх вибити звідти”.

Перший бій за висоту, з якої контролювалася злітна смуга, виявився невдалим. Терористів на позиції скупчилося більше, ніж розраховували наші танкісти, тому довелося відступити. При цьому бійці ЗСУ не зазнали втрат.

Пізніше танкісти таки взяли висоту з допомогою артилерії і піхоти.

“95-а бригада з “Правим сектором” почала просуватися з бронею. А артилерія працювала перед ними. Зачистили всю “зеленку”, – пригадав Межевікін.

За його словами, для протидії українським танкістам терористи влаштовували танкові засідки.

“Поставили два танки, а по мені почав працювати третій, – розповів Євген. – Але оскільки дистанція була великою, а машини у них були погано вивірені, або фахівці погані, то у них траплялися перельоти. По одному я відпрацював, підбив, але він втік, другого – знищив”.

В ході цих боїв українські танкісти розвинули тактику маневреного бою, створюючи все більше вогневих позицій довкола аеропорту на далеких відстанях (4-5 км).

“Носитися по злітній смузі перед ПТУРами – не варіант, – пояснив “Адам”. – Тому почав пристрілювати позиції з Жаб’ячого,  Опитного, Водяного, Зеніту… Щойно бої стихали, я їздив і шукав нові позиції, з різних відстаней, з різним часом “підльоту”.

Для ефективної реалізації цієї тактики танкісти розбилися на три окремі маневрені групи, додав Межевікін.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

“Що для мене Україна?”. Військові діляться своїми думками. ВІДЕО

Залізні нерви українського бійця вразили людей по всьому світу. ВІДЕО

Військові АТО звернулися до українців з приводу подій під Радою. ВІДЕО

Наші десантники танцюють після бою з російськими ГРУшниками. ВІДЕО

Військові показали підбитий російський танк. ВІДЕО

 

Довідник “ВСЕ ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ” для бійців та їх рідних

Розділ “ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ”. Нагороджені та полеглі

Схожi записи: