Військові дайвери країн-партнерів діють грамотно й оперативно

 Вересень 3, 2015

5412_p_02_img_0001У ході українсько-американських навчань «Сі Бриз-2015» в акваторії Одеського морського порту тривають практичні дії військових водолазів із використанням різного типу спорядження.

До участі в підводній компоненті навчань залучаються: дивізіон пошуково-рятувальних суден, водолази з екіпажів кораблів та спеціальних підрозділів, фахівці Прикордонної служби України, а також водолазна група ВМС США та спостерігачі з Румунії.

Під час підготовки та виконання практичних спусків військовослужбовці активно працюють над підвищенням сумісності та спроможності спільно виконувати завдання як персоналу на березі, так і водолазів під водою.

Усі роботи проводяться із застосуванням американського спорядження на глибинах до десяти метрів.

Уже перші тренування підтвердили високий рівень сумісності українських та американських колег під час виконання спільних завдань, а також якісну професійну підготовку всіх учасників підводної компоненти цих навчань.

За словами начальника пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітана другого рангу Олександра Микитка, сумісні тренування відбувалися у звичайному режимі. Для багатьох молодих водолазів занурення під воду є звичайною справою, проте хвилювання в хлопців завжди присутнє.

— Спектр завдань, що доводиться виконувати легководолазам, широкий. На них покладені завдання щодо огляду підводної частини корабля, ґвинтів, рульової групи, підготовка до підйому лежачих на дні предметів, а також монтажні роботи, пов’язані з підняттям на поверхню затонулих об’єктів: катерів, суден, кораблів, — зазначає офіцер.

Водолази ніколи не виконують роботу поодинці. У наметі, обладнаному для приготування до занурення, старший корабельний офіцер Дональд Тортен, старший уорент офіцер третього класу Стівен Хобсен і головний корабельний старшина Джон Трості відточеними рухами допомагають українським й американським військовим одягати спеціальне водолазне спорядження. Страхуючим водолазом цього разу був старший матрос військової служби за контрактом Микола Рябко. Він теж у водолазному костюмі та готовий у разі потреби прийти на допомогу, адже вона може знадобитися будь-якої миті: працюючий водолаз може заплутатися у тросах, невдало зачепитися за щось, втратити свідомість.

Після ретельної перевірки спорядження, зокрема функціонування кабель-шлангової зв’язки, призначеної для подачі повітря, здійснення зв’язку, підводного освітлення, а також перевірки підводної відеокамери, водолаз приступає до визначених робіт.

Старшині другої статті військової служби за контрактом Степану Лисенку і старшині другої статті Кевіну Джейкабсу належало виконати під час занурення стропування лежачих на дні предметів, щоб потім підняти їх на поверхню, а також скласти та розібрати прості механізми та з’єднання.

— Найскладнішим завданням під водою є, мабуть, розрізання предметів, — розповідає Степан Лисенко. — Доводиться досить сильно стискати інструмент, щоб його утримати.

За оцінкою керівництва навчання, того дня всі цілі, поставлені перед водолазами, були досягнуті. Представники командування переконалися, що за потреби військові дайвери країн-партнерів готові оперативно і грамотно, використовуючи нові технічні засоби, ефективно виконати поставленні завдання.

Сергій ДАНИЛЕНКО

Схожi записи: