“Показуємо нові військові частини. І форму теж” – Бірюков

 Вересень 3, 2015

5412_p_03_img_0002Юрій Бірюков, помічник Міністра оборони України

Розсмішили стогони “Марш незалежності — це показуха”. Так ніхто й не заперечує. Показуємо нові військові частини, показуємо сформовані нові традиції. І форму теж показуємо.

Рік тому на парад ледве-ледве назбирали форму нового зразка, потім її примушували здати. Та що форма. За 2013 рік купівля озброєння і військової техніки для Сухопутних військ: автомобіль КрАЗ — 3 штуки; танків — 0; гармат — 0; БТР — 0. За 2014 рік купівля озброєння і військової техніки для Сухопутних військ: автомобіль КрАЗ — 100 штук; танків — 9; гармат — 18 (САУ); БТР — 32. Речове забезпечення: за 2013 рік — 3% від потреб, за 2014 рік — 28% від потреб. Цього року дотягуємо до 60% від потреб.

Торік волонтери бігали і шукали хоч якийсь бронежилет або каску, хоч яку-небудь форму, хоч якісь берці. Цього року ми сперечаємося і дискутуємо щодо фасону бойової сорочки, типів тканин і стосовно водовідштовхувальних мембран у загальновійськових берцях.

Так от, про Марш незалежності. Давайте подивимося на стройовий розрахунок зведеного підрозділу ВДВ, котрий чомусь не потрапив у об’єктив одного дуже серйозного журналіста-експерта. Для участі в марші були зібрані бійці всіх бригад ВДВ — учасники рейдів, боїв.

Всім бійцям видані: літня польова форма в забарвленні “Варан-ЗСУ”, нові берці, бронежилет “Корсар М3-с 1–4″ в забарвленні “Койот”, рейдовий рюкзак у забарвленні “Койот”, розвантажувальна поясна система (РПС) з комплектом підсумків (аптечка, універсальний підсумок), берети, тільники, патчі.

Так виглядатимуть усі бійці ВДВ протягом найближчих двох місяців.

Сьогодні 12000 комплектів форми вже лежать на складах військових частин, повним ходом йде переодягання 4-ї хвилі мобілізації, у навчальних центрах повністю забезпечена 6-та хвиля. Тільки за один тиждень промисловість здала нам 25000 комплектів форми. Це половина всього обсягу, отриманого 2014 року.

Рюкзаки, розвантаження РПС — закуповуються вже, зараз. Десятками тисяч. Взуття поставляється — уже, зараз. Десятками тисяч. А закуплені майже три сотні тисяч пар.

І знову про Марш незалежності. Спеціально закуповувалися тільки берети і РПС, все інше бралося з регулярних поставок для всього війська. РПС будуть закуповуватися зовсім скоро, 20000 одиниць. І ще за волонтерські гроші було куплено 400 балістичних окулярів-масок. Тендер МО на їх придбання теж не за горами (закуповуватимуться кілька десятків тисяч одиниць).

Все видане екіпірування залишилося у бійців незалежно від норм забезпечення, наказ МО. Та й не належить форма до розряду інвентарного майна. Так само, як і берці. І інвентарне майно (екіпірування — рюкзак, РПС), суворо і рівно за інструкцією Служби тилу ГШ оформлене на відповідні бригади і передано речовим службам.

Не про Марш незалежності. Якщо хтось забув, то нагадую: наказом Міністра оборони України, розпорядженням заступника НГШ, наказом начальника Служби тилу ГШ форма з тканини 2701 має бути вилучена.

Протягом осені цього року ми одержимо по закупках МО достатню кількість форми, білизни і взуття. І будемо вимагати від Служби тилу видачі бійцям відразу річного комплекту (отже — два комплекти форми, 2 пари берців і т.д.).

І ще один важливий момент. Ви знаєте, що коли бійцеві видzали щось браковане — берці, форму, спальник — їх можна і потрібно поміняти. Інструкція по роботі з рекламаціями датована 98-м роком. І ніхто ніколи її не виконував. Настав час і для неї. Одна з цеглинок нового рівня забезпечення армії — ми будемо змушувати виробників міняти відбракування.

Схожi записи: