“Е-Здоров’я” – електронна система для порятунку поранених

 Серпень 28, 2015

У Національному військово-медичному клінічному центрі випробовують нову медично-інформаційну систему

— У мене в руках мінометний осколок. Його дав мені поранений у Дебальцевому, якого не врятували. Я ношу його із собою, аби завжди пам’ятати, що в нас обмаль часу і треба діяти…, — з таких слів керівник проекту «Е-Здоров’я» Михайло Лопатін розпочав презентацію нової інформаційної системи.

5411_p_08_img_0001Ще чотири місяці тому про проект «Е-Здоров’я» ніхто не чув.

Не було коштів на його впровадження.

Появу проекту зумовила гостра необхідність швидкого доступу до актуальної лікарської інформації про пораненого ще до госпіталізації військовослужбовця.

Саме тому Міністерство оборони України спільно з Військово-медичним департаментом поставили за мету створити єдину медичну інформаційну систему (МІС).

Летить борт з пораненими. Лікарям потрібно багато часу, щоб вивчити історії хвороби, продумати курс лікування. Ми розробили проект МІС «Е-Здоров’я», щоб забезпечити ведення електронної медичної картки хворого в централізованій системі, — говорить Михайло Лопатін. — Часом один боєць може пройти декілька лікарських установ.

Наше завдання — плавно залучити всіх учасників процесу, щоб усі могли оперативно використовувати інформацію, не витрачаючи по декілька діб на її збір. Це мінімізує час на прийняття рішень щодо логістики поранених та забезпечує цілісною інформацією лікарів на всьому етапі ведення пацієнта: медичні препарати, які вживав поранений, протоколи операцій, курс лікування тощо.

Зрозуміло, що будь-які реформи і нові впровадження вимагають вкладення коштів. Виконання проекту передбачає пошук та об’єднання благодійної допомоги різних типів, від мережі до серверів, від ліцензій на програмне забезпечення до впровадження, від послуг з системної інтеграції до навчання.

Всі елементи інтегруються Офісом реформ та благодійними організаціями на платформі благодійної організації «Пацієнти України» з метою подальшої передачі на баланс Міністерства оборони як цілісного програмно-апаратного комплексу. На пілотному етапі потреби становили приблизно 10 млн гривень.

За підтримки Міністра оборони України завзята команда професіоналів із залізною волею готова нині виконувати завдання волонтерського десанту без залучення бюджетних коштів, — говорить керівник проекту. — Нам допомогли в цьому 15 компаній, представників яких я неодноразово запитував, навіщо вони це роблять.

І знаєте, всі як один говорили не про витрачені кошти, а про розуміння потреби найнеобхіднішого сьогодні хлопцям в АТО. Завдяки спонсорській допомозі на сьогодні ми вже зробили декілька речей. Побудували центр обробки даних, через госпіталь проклали мережу в декілька кілометрів, навчили персонал.

Користування системою нескладне. Інформацію вносять ті люди, які роблять її письмово. Для цього столичному військовому госпіталю було надано близько 50 комп’ютерів, до речі, також на благодійній основі.

Для впровадження системи в повному обсязі передбачено тестову експлуатацію базового та розширеного функціоналу автоматизації медичних процесів та три етапи подальшої реалізації.

На даний момент до системи вже підключено більше 40 користувачів Національного військово-медичного клінічного центру, Маріупольська лікарня швидкої медичної допомоги, Запорізький військовий госпіталь. З метою випробувань різнорівневої взаємодії проводяться роботи з підключення Артемівської центральної районної лікарні та Харківського військового клінічного госпіталю.

Пілотний проект із впровадження МІС у майбутньому дозволить підключити до системи і 15 медичних закладів у зоні АТО та декілька інших медичних закладів, які надають допомогу пораненим.

Незабаром планується підключення до єдиної мережі медичних закладів Академії наук та Міністерства охорони здоров’я, а також усіх, хто залучений до надання допомоги військовослужбовцям.

Загалом до березня 2016 року буде підключено та навчено не менше 500 користувачів. По завершенні дослідної експлуатації планується проведення державних випробувань та постановка МІС на озброєння Міністерством оборони.

Найближчим часом ми маємо провести тестувальні роботи щодо взаємодії всіх лікарських установ. У цій системі буде підтримуватись лікарський процес з урахуванням всіх ключових форм, передбачених Міністерством охорони здоров’я.

В результаті буде створена медично-інформаційна система, в якій буде зведена інформація щодо всіх поранених, актуальна та повна інформація про поточний стан здоров’я військовослужбовця. Я впевнений, що такий електронний документообіг дозволить спростити процедуру подальшого оформлення документів пораненим і в майбутньому врятує не одне життя, — додав Михайло Лопатін.

Тетяна МОРОЗ

Довідник “ВСЕ ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ” для бійців та їх рідних

Розділ “ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ”. Нагороджені та полеглі

 

Схожi записи: