20 років тюрми активістам з Криму. Ганебне судилище в РФ завершилося

 Серпень 25, 2015

Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Їх визнано винними.

Про це повідомляє Українська правда.

39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі.

“Сенцова визнати винним у створенні терористичного співтовариства та керівництві ним”, – зачитав вирок суддя.

Також суд визнав Сенцова винним у скоєнні двох терактів.

Олександру Кольченку суд дав 10 років в’язниці.

Судовий процес у справі кримчан розпочався ще 21 липня.

Кольченко та Сенцов, вислухавши вирок, заспівали Гімн України.

“Слава Україні”, – вигукнули вони.

Деякі присутні у залі суду відповіли: “Героям слава”.

CNQDD2UWUAA8ANs

Вирок може бути оскаржено упродовж 10 днів.

Нагадаємо, за версією російського слідства, Сенцов створив в Криму терористичну організацію, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ “Правого сектора”, з метою виходу півострова зі складу Росії. Сенцов все спростовує.

Amnesty International неодноразово наголошувала, що справа проти українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка є сфабрикованою.

Крім них були також заарештовані Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. Останні пішли на угоду зі слідством і отримали вироки – по 7 років позбавлення волі.

За умовами угоди зі слідством, вони повинні були дати свідчення в суді проти Сенцова і Кольченка.

Однак в суді Геннадій Афанасьєв зробив сенсаційну заяву, відмовившись свідчити проти Сенцова.

6 серпня Сенцов виступив у суді. Він розповів, як його викрали і катували.

“Мене почали бити ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Мене душили пакетами. Душили 4 рази”, – сказав він.

Слід відзначити, що суддівський вирок, про який йдеться вище, викликав чималий резонанс в суспільстві країн СНД та Європи.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації негайно припинити судовий фарс та звільнити Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

МЗС України опублікувало заяву, в якій гостро засуджує судовий процес над політв’язнями. За повідомленням прес-служби МЗС, вирок Сенцову і Кольченку – це політичне замовлення Кремля.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт також гостро засудив вирок російського суду українському режисеру Олегу Сенцову й активісту Олександру Кольченку.

“Рішуче засуджую судовий фарс в РФ, який завершився сьогодні тюремним вироком для Сенцова і Кольченка. Ганебне рішення”, – написав Джеффрі Пайєтт у своєму твітері.

Президент України Петро Порошенко висловив підтримку режисерові Олегу Сенцову.

Про це він написав у твітері.

“Тримайся, Олеже. Прийде час, і ті, хто організував над тобою судилище, самі опиняться на лаві підсудних!” – зазначив глава держави.

Схожi записи: