Координацію змін забезпечуватиме офіс реформ

 Серпень 21, 2015

5410_p_02_img_0001До участі в реформуванні оборонного відомства залучають фахівців із бізнесу, волонтерів та інших осіб, які мають відповідний досвід

Заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв під час брифінгу для представників засобів масової інформації, який відбувся у Національному військово-медичному клінічному центрі, проінформував журналістів про хід реформування оборонного відомства.

— Рішенням Ради реформ запроваджено декілька нових проектів. Насамперед це створення Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, що дозволить запровадити нові підходи в логістиці та принципово нові стандарти забезпечення української армії. Проектом реформи обліку та контролю пального у Збройних Силах України буде запроваджена технологія контролю за використанням пального, а звітність з цього питання стане більш пристосованою для ефективного управління, — зазначив Юрій Гусєв. — Сьогодні можна сказати і про те, що успішно реалізований проект запровадження системи електронних закупівель.

Активно залучають до участі в реформуванні оборонного відомства сьогодні й фахівців із бізнесу, волонтерів, інших осіб, які мають досвід реалізації реформ у діючих системах. Міністром оборони України було прийнято рішення щодо створення Офісу реформ як окремого органу, який забезпечуватиме координацію змін в оборонному відомстві.

— Наше головне завдання — професіоналізувати реформаторський рух Міністерства оборони, залучити якомога більшу кількість професіоналів, — говорить керівник Офісу реформ Андрій Загороднюк. — Ми обираємо найболючіші точки в оборонному відомстві й докладаємо максимум зусиль, аби знайти якісні рішення проблем. Особливо нас цікавить досвід країн, які ведуть бойові дії, зокрема США та країн НАТО.

Використовуючи перевірені шляхи, які вже застосовує на практиці бізнес, Офіс реформ не залучає бюджетні кошти, а активно співпрацює зі спонсорами. Найбільша допомога у реформаторському процесі оборонного відомства надходить сьогодні від Великої Британії, однак кількість охочих допомогти щодня збільшується, зокрема з числа міжнародних та вітчизняних компаній.

Не залишається без уваги сьогодні й реформування військової медицини. Офіс реформ передав Національному військово-медичному клінічному центру медично-інформаційну систему «Е-Здоров’я» для подальших практичних випробувань. Як наголосив керівник проекту «Е-Здоров’я» Михайло Лопатін, одним із головних досягнень у сфері медичного забезпечення є створення потужного центру обробки даних, налагодження складної та чіткої взаємодії між різними учасниками процесу надання допомоги пораненим.

— Завдання цієї системи — забезпечити ведення електронної медичної картки поранених військовослужбовців з можливістю доступу до неї з будь-якої точки. На цей час вже побудований прототип, який передається для випробувань Міністерству оборони. Ця система об’єднує київський та запорізький військові госпіталі. Незабаром до неї під’єднаються лікувальні заклади в Маріуполі, Артемівську, Харкові та Дніпропетровську. Наступним етапом стане охоплення ще 15 медичних закладів у зоні АТО та декількох мобільних госпіталів. Незабаром ми плануємо підключити до єдиної мережі всі медичні заклади Академії наук та Міністерства охорони здоров’я, всіх, хто залучений до надання допомоги військовослужбовцям, — наголосив Михайло Лопатін.

Тетяна МОРОЗ

Схожi записи: