Британські інструктори підготують до двох тисяч наших бійців

 Серпень 14, 2015

5409_p_03_img_0001Спеціальні курси для українських військових проходять у 199-му навчальному центрі Високомобільних десантних військ Збройних Сил України

Під час зустрічі Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака та Державного секретаря з питань оборони Великої Британії пана Майкла Феллона було розглянуто питання щодо розширення співпраці оборонних відомств двох країн у підготовці українських військовослужбовців. «Питання підготовки Українського війська — на особливому контролі Президента», — зазначив керівник вітчизняного оборонного відомства.

У ході зустрічі досягнуто домовленостей щодо співробітництва Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з Академією оборони Великої Британії щодо створення Школи військового управління та логістичного забезпечення. Окрім цього, прийнято рішення щодо запровадження навчального курсу із мінно-вибухової справи, курсів оперативного планування та інженерної підготовки (фортифікаційного обладнання), програм підготовки артилеристів, курсів підготовки штабних офіцерів та планування операцій у населених пунктах за стандартами НАТО.

Слід зазначити, що військові інструктори з Великої Британії вже тренують наших військових за 4 навчальними програмами: піхотна підготовка, логістичний курс, курс надання першої медичної допомоги на полі бою та розвідка.

У межах зустрічі Державний секретар з питань оборони Великої Британії Майкл Феллон на чолі офіційної делегації Великобританії відвідав 199-й навчальний центр Командування високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Саме на його базі проходять спеціальну підготовку під керівництвом британських інструкторів підрозділи Збройних Сил України.

Члени делегації ознайомилися з організацією та проведенням тренувань. Військовослужбовці продемонстрували британській делегації навички, набуті під час спільних навчань. За словами британських інструкторів, їм також є чого повчитися в українських військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції із захисту Батьківщини від озброєного агресора.

Майкл Феллон наголосив, що в боротьбі з агресією з боку РФ його країна завжди стоятиме пліч-о-пліч з Україною. «Світ повинен постійно пильнувати конфлікт, який відбувається на Сході України. Його не можна називати замороженим, адже в ньому продовжують гинути люди, — зазначив керівник оборонного відомства Великої Британії.

Крім того, він повідомив, що до кінця фінансового року його країна планує збільшити кількість підготовлених британськими інструкторами українських військовослужбовців до двох тисяч.

Микола ФЕДОРКІВ

Схожi записи: