Презентація пісні “Бандера”: контрпропаганда у дії. ВІДЕО

 Серпень 12, 2015

Під час війни на Сході України знаряддям оборони стала не лише зброя в руках у бійців, але й слово на вустах у суспільства. Слово здатне не лише укріпити бойовий дух, а й морально знищити людину з середини.

Для дієвої боротьби з російською пропагандою важливо також поширювати українські національні культурні здобутки, сприяти авторам, чия творчість важлива не лише як мистецький твір, а і як і засіб донесення правди про нашу державу.

Один з таких авторів – Сергій Файфура презентував контрпропагандистський кліп “Бандера”. Його сюжет – це діалог мирного українця одягнутого в біле вбрання з агресивним росіянином одягненим у ватник та шапку-вушанку. “Росіянин-ватник” вважає, що Україні у війні не допоможе ані США, ані Німеччина. А українець переконує, що його країна — є і була Європа, і танки їй не страшні. Викладений  на Youtube відеокліп досяг шаленої популярності серед користувачів Інтернету: кількість його переглядів лише за тиждень сягнула понад 400 тисяч.

Питання творчості, як інструмента дієвої контрпропаганди на презентації нового кліпу обговорювали: голова ГО “Міжнародна Ініціатива з Підтримки України” Тарас Осауленко, громадський діяч Олесь Доній та письменник Андрій Волошин.

В цей час іде війна на всіх фронтах, в тому числі і культурному. І Сергій Файфура теж веде цю війну”,– наголосив письменник Андрій Волошин.

Сам же автор підкреслює, що кліп дає додатковий привід росіянам, замислитись хто вони такі і чому вони є агресорами, а українцям зрозуміти, що “йде війна, і ми всі до того причетні”.

“Після того, як ми побували з концертами в АТО, зрозуміли: усі ми зараз – воїни, усі – бійці. Тож не відокремлюймося – мовляв, хтось там воює, а ми тут мирно живемо. Завдання в тому, щоб бути разом, укупі – як кулак. Кожен має до національного букету докладати свою квіточку, тоді ми будемо мати результат”, – підкреслив Сергій Файфура.

DSC_0732

Автор пісні “Бандера” досить колоритний український співак. Одягнутий у вишиванку та чорні штанці, схожі на шаровари, носить закручені жовто-блакитні вуса. Він також відомий тим, що пів року тому презентував пісню “Дайте волю Надії”, присвячену українській льотчиці Надії Савченко.

Сергій Файфура бере активну участь у концертах в зоні АТО. Цього тижня – з 14 по 16 серпня – у складі творчої групи він виступатиме в чотирьох районах Луганської області – це Новопсков, Старобільськ, Біловодськ, Сватове.

 

Олена КРАВЧЕНКО

Схожi записи: