На стороні українського війська воює поляк, який з дитинства покохав Україну

 Серпень 5, 2015

У батальйоні “Донбас” воює поляк, дід якого був українцем. Про це пише “Gazeta Wyborcza“.

Вадим Кшижаняк працював у Польщі терапевтом з залежностей та був письменником. Та вже майже рік воює на стороні українських військ проти російського окупанта.

Зізнається, що міністр закордонних справ України обіцяв йому українське громадянство. Адже поки його перебування в нашій державі нелегальне.

Wadim-Krzyzaniak

44-річний поляк вступив до добровольчого батальйону “Донбас”, де окрім нього є й інші іноземці.

“Коли в Україні починалася війна, я почав надсилати українським військовим гроші. А пізніше вирішив приєднатися до батальйону “Донбас”, – говорить Вадим. – Мій дідусь був українцем. А Україну називав землею наших предків. Підростав, вивчав та покохав цей край”.

Кшижаняка зустріли біля селища Широкине. Майже рік тут точаться важкі бої. Село зруйноване. Саме тут тримає оборону поляк.

“Тут я вже десять місяців. Але не отримав за це жодної гривні.  Я не найманець! Мені дали тільки спорядження, коли був на лінії фронту”, – говорить доброволець.

Вадим зізнається, що повертатися до Польщі йому не можна. Адже за законом без спеціального дозволу бути членом іноземного збройного формування заборонено. Тому єдина надія на те, що врешті отримає українське громадянство.

Схожi записи: