Соціальний захист – на особливому контролі

 Липень 31, 2015

брифинг 1В цілому система соціального забезпечення в Україні збудована, передає кореспондент “Народної армії”.

Відбувся брифінг Заступника Глави Адміністрації Президента України Ростислава Павленка на тему “Соціальний захист учасників АТО”.

“Збройна агресія Російської Федерації на Сході України  потребує не тільки забезпечення військових сучасним озброєнням та новими технологіями, а й також належним соціальним захистом тих, хто боронить українську державу”, – заявив на початку зустрічі із журналістами заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислава Павленка Ростислав Павленко.

За словами чиновника, Глава Держави тримає на особливому  контролі питання соціального захисту учасників АТО. Для вирішення нагальних питань у цій сфері Президентом України уже було видано низку указів.

Зокрема 29 жовтня 2014 року Указ “Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян”, 24 вересня 2014 року  Указ “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України”, від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, 30 січня 2015 року Указ “Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році”  19 березня 2015 року Указ “Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції”, – наголосив Заступник Глави АП.

Ростислав Павленко повідомив, що “В цілому система соціального забезпечення збудована, але залишається ціла низка конкретних питань, що потребують вирішення. Вони пов’язані з практикою – починаючи від грошового забезпечення й отримання статусу  учасника бойових дій і учасника війни, і до конкретних речей, пов’язаних з психологічною адаптацією, виготовленням протезів, зокрема закордонного виробництва. Й  законодавчі зміни перш за все спрямовані на полегшення виконання завдань, визначених Президентом України”.

Робота щодо посилення соціального захисту учасників АТО продовжується. Президентом України підписано ще два закони, спрямовані на полегшення забезпечення соціального захисту учасників АТО.

“Перший – Закон про внесення змін до Закону України “Про  житлово-комунальні послуги» щодо належного соціально-економічного захисту учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей” визначає, що при призначенні житлової субсидії до сукупного доходу споживачів ЖКП, які беруть або брали безпосередню участь у проведенні АТО та членів їх сімей, не враховуються грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні АТО.

Другий – Закон “Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення” спрямований на захист права пенсіонерів-військовослужбовців на перерахунок пенсій”, – поінформував заступник глави Адміністрації Президента.

Схожi записи: