У солдатському гардеробі очікується обнова

 Липень 31, 2015

5407_p_03_img_0001Нову польову форму одягу вже тестують десантники в зоні проведення АТО

Реформа речового забезпечення має забезпечити бійців всім необхідним і передусім працювати на збереження їхнього життя. На цьому наголосив Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час ознайомлення з пропозиціями «волонтерського десанту» війську. Глава держави особисто оглянув проекти нових військових одностроїв.

«Українська армія має відрізнятися. Кожен має побачити, що Україна має абсолютно нову, іншу, боєздатну, з високим бойовим духом, патріотичну, професійну армію, одну з найсильніших армій на континенті», — заявив Петро Порошенко, відзначивши роль у цьому нової форми. Окремо він наголосив, що справа не тільки в заміні старої форми новою. За його словами, воїн української армії має також отримувати й гідне грошове забезпечення, яке підкріплюватиме його становище в суспільстві.

Президент зауважив, що йому сподобалися ініціативи відійти від досвіду радянської армії. «Нам треба запроваджувати свої нові українські традиції, в тому числі — і нові українські звання. Заміна «молодшого лейтенанта» на «хорунжого» повністю відповідає українським традиціям і структурі військових звань країн НАТО», — сказав Петро Порошенко після того, як оглянув нові зразки повсякденної, парадно-вихідної форми військовослужбовців, єдиний бойовий комплект польової форми та спорядження, знаки розрізнення.

Окремо глава держави висловився за запровадження звання «бригадного генерала». «Подивіться, які командири бригад у нас зараз воюють на лінії фронту. Вони стали насправді батьками для солдатів, справжнім прикладом героїзму української армії. Думаю, що українські командири бригад давно заслужили перейти від звання «полковника» до звання «бригадного генерала», — сказав Президент та запропонував підготувати відповідні пропозиції змін до законодавства. За словами глави держави, це також «потужний соціальний ліфт, мотивація, щоб нові командири, які себе проявили не тільки і не стільки у кабінетах, а на полі бою, отримали справжні генеральські звання».

5407_p_03_img_0002Дуже важливо, що розробники нової форми передбачили її цілковите виготовлення в Україні. Але деякі матеріали для нового обмундирування українського солдата сьогодні вимушено закуповують в інших країнах. Адже дещо, що може запропонувати іноземний виробник, за браком високих технологій ще не виготовляється в Україні.

Серед змін — запровадження нових кольорів форми для різних видів військ, нового камуфляжу. При розробці повсякденної, польової форми приділялася увага забезпеченню зручності та мобільності військовослужбовців. У новій повсякденній формі відмовилися від п’ятипроменевої зірки. Тепер зірки на погонах українських офіцерів матимуть чотири промінчики.

Форма кашкета для повсякденного та парадного однострою була обрана за британсько-канадсько-американським зразком і має дуже вдалий дизайн. Також волонтери пропонують збільшити кількість кольорів для беретів та розподілити їх за родами війська. Запроваджено й окремий колір однострою для сил спеціальних операцій.

Нині один із варіантів польової форми одягу проходить випробування у 79-й Миколаївській окремій аеромобільній бригаді. До складу одного комплекту камуфляжної форми увійшли костюм літній польовий, кепка польова «мазепинка», панама польова, чохол на каску, два комплекти спідньої білизни. А нещодавно активісти благодійної організації «Крила Фенікса» передали десантникам другу партію нової форми «Варан-ЗСУ». Загалом передбачається, що в дослідні зразки такої форми одягу має бути одягнуто 800 бійців. Упродовж трьох місяців вона буде тестуватися в бойових умовах. Лише після цього Міністерство оборони України буде розглядати її як варіант універсальної форми для Збройних Сил України.

Ця унікальна українська розробка не має аналогів у світі. У принципово новому камуфльованому забарвленні «Варан-ЗСУ» і малюнок новий, і фарба специфічна. Кожен боєць 79-й бригади отримає повний комплект форми в індивідуальному пакеті. В подальшому планується, що кожен боєць матиме карточку з унікальним кодом. Якщо ввести цей код у систему, то можна побачити, яким саме речовим майном забезпечений військовослужбовець та чого йому бракує за нормами. Маючи доступ до цієї системи, можна переглянути, чи є необхідне майно на речовому складі. Якщо воно відсутнє, в он-лайн режимі можна буде подати заявку на його отримання.

Що стосується контролю над продовольчим та харчовим забезпеченням, то тут також працюватиме принцип картки з унікальним кодом. Завдяки їй у певній системі можна буде переглянути, як солдат забезпечується сухим пайком, як харчується і навіть скільки разів на тиждень він був на сніданку, обіді тощо. Також за допомогою нововведення, наприклад, начальник їдальні зможе замовити потрібні продукти на продовольчому складі тощо.

У нових сухпайках волонтери пропонують принципово новий підхід із повноцінними гарячими стравами, солодким, напоями тощо. Їхній варіант «сухпаю» передбачає безполуменеве розігрівання. Важливо, що військові медики вже дали цьому продовольчому пайку високу оцінку та переконують, що він містить все необхідне для повноцінного харчування в польових умовах.

Загалом глава держави високо оцінив роботу «волонтерського десанту» в Міністерстві оборони: «За допомогою волонтерів лише за кілька місяців зроблено те, чого у військовому відомстві не могли досягти за всі попередні роки, зокрема впроваджено стандарти НАТО в речовому забезпеченні, а також нові технічні умови для забезпечення Збройних Сил України».

«Нині українське суспільство може побачити, як ефективно використовуються кошти збільшеного військового бюджету, коли країна віддає останнє, щоб забезпечити надійний захист і оборону. Наскільки ретельно це організовано і прозоро демонструється використання коштів. Упевнений у тому, що цей досвід має бути використаний і в інших міністерствах країни», — зазначив глава держави.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

Схожi записи: