Родинну пам’ять про війну збережено

 Червень 24, 2015

5401_p_6_img_0001У Києві вкотре вшанували загиблих воїнів АТО

Збереження досвіду поколінь, національної пам’яті, віддання належного загиблим воїнам та висловлення вдячності захисникам сьогодення стало головною метою зустрічі з героями і родинами учасників Другої світової війни та антитерористичної операції на Сході України, що відбулася у столичному Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни. На тлі образно-реліквійної композиції «Кіборги» із залученням унікальних музейних експонатів відбулося спілкування з рідними, близькими та побратимами Героїв України — Сергія Кульчицького, Євгенія Зеленського, Олександра Петраківського. Також згадали відважних захисників Вітчизни генерал-майора Ігоря Момота, полковника Олександра Гуменюка, старшого солдата Сергія Цимбала тощо.

Не могла стримати сліз, пригадуючи свого загиблого чоловіка, Оксана Марунчак зі Львівщини.

— Мій чоловік Андрій загинув торік біля села Новосвітлівка на Луганщині. Призвався добровольцем. В одному з боїв його підрозділ потрапив в оточення. Залишившись сам на сам з ворогом, маючи в руках лише гранату, зумів вивести з ладу ворожу техніку, — розповідає жінка. — Таким чином він заблокував дорогу іншим ворожим транспортним засобам й ціною власного життя врятував 80 побратимів свого підрозділу.

Теплим словом згадали й Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

— Сергію Петровичу було важко сидіти в кабінетах, тож завжди рвався на передову. На жаль, він загинув у зоні бойових дій наприкінці травня торік під час антитерористичної операції в місті Слов’янськ, — розповідає його бойовий побратим полковник Михайло Файфур. — Вертолiт Мі-8, на якому знаходився генерал-майор Кульчицький та ще 11 військових, терористи збили неподалік гори Карачун.

Кожна родина передала до фонду музею особисті речі воїнів. Зокрема в експозицію передали речі Героя України підполковника Юрія Коваленка та старшого солдата Івана Маркова, які загинули неподалік Ізвариного. Дружина загиблого військового, а нині волонтер, Олена Гуменюк-Торган разом із синами-трійнятами передали до музею пенал реактивного протитанкового гранатомета РПГ-18 «Муха», з якого була знищена ворожа техніка.

Не має сумніву, що пам’ять про подвиги учасників антитерористичної операції золотими літерами закарбують в українську військову історію. Тож низько вклоняємося всьому воїнству за вірність Присязі, за служіння Україні, за жертовний її захист.

Владислав ІЛЬЧЕНКО,

Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: