Ситуація із землеробством на Донбасі зараз гірше, ніж у 1944-му – міністр

 Червень 24, 2015

Міністр аграрної політики Олексій Павленко заявив, що аграрний сектор на окупованому Донбасі втрачено.

Про це йдеться в його статті на LB.ua.

“Тимчасово окуповані території Донбасу засіяні менше, ніж наполовину, – повідомив міністр. – Таке неподобство відбулося вперше в історії землеробства цього краю. Навіть у повоєнні 1944-й і 45-й роки там сіяли активніше, ніж під час російської окупації”.

За словами Павленка, терористи не здатні на мирне землеробство. “Луганщину, Донеччину, а також Крим чекає дефіцит продуктів”, – зазначив чиновник.

Павленко підкреслив, що ціни на окупованих територіях до зими зростуть іще більше, хоча наразі вони вже удвічі вище, ніж в інших регіонах України.

У Криму ситуація з сільським господарством теж погана через брак води, додав міністр.

“Площа зрошуваних земель скоротилася вдесятеро, – заявив Павленко. – Рис не сіявся взагалі. А це 30 000 га рисових чеків, які сьогодні на межі знищення. Нам буде важко і дорого їх відновлювати, коли повернемо наш Крим додому”.

За словами міністра, російські окупанти безглуздо знищують Північно-Кримський канал – ключову зрошувальну артерію півострова, через яку дніпровська вода тече з Херсонської області в усі куточки Криму.

“Канал збудували українці, щоб дати кримчанам питну воду, – наголосив Павленко. – Вода – це життя. Її відсутність для Криму – катастрофа. Відновлення цієї іригаційної системи стане надзвичайно складним випробуванням для України після повернення анексованого півострова”.

Міністр спрогнозував, що внаслідок дефіциту зрошування кримські аграрії втратять майже половину врожаю зернових.

“Плодово-ягідні та овочеві господарства півострова чекає занепад, – підкреслив Павленко. – Сади і виноградники на 14 тисячах га на півночі півострова гостро страждають від нестачі зрошувальної води”.

Через дефіцит води на межі загибелі також знаходиться і тваринницька галузь Криму, додав чиновник.

Нагадаємо, на початку червня 2015 року Мінагрополітики повідомило про завершення посівної кампанії. Загалом було засіяно 26,5 млн га – стільки ж, скільки й торік.

У 2014 році Україна (без урахування тимчасово окупованого Росією Криму) зібрала 63,8 млн тонн зернових і зернобобових, що на 2,4% більше, ніж у 2013 році, і є рекордом для країни за 23 роки незалежності. Цього року аграрії очікують аналогічний урожай.

Схожi записи: