Військовим до кінця року придбають 3000 квартир

 Червень 19, 2015
Житловий будинок для військовослужбовців в селищі Гора Бориспільського району на Київщині майже готовий до заселення

Житловий будинок для військовослужбовців в селищі Гора Бориспільського району на Київщині майже готовий до заселення

З державного бюджету на ці цілі передбачено виділити 1 мільярд 140,5 мільйона гривень

Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України заявив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв. Де саме потрібно буде купити більше квартир, вирішуватиме Генеральний штаб Збройних Сил України. Визначати необхідну кількість квартир у регіонах будуть з урахуванням передислокації військ, формування нових військових частин, чисельності особового складу в окремих гарнізонах тощо.

Вже є рішення уряду щодо граничної вартості житла. Вона прив’язана до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метра житла з урахуванням коефіцієнтів у різних обласних центрах та в місті Києві.

— Міністерство оборони України відкрило конкурс на закупівлю готового житла від забудовників, у якому можуть взяти участь будь-які будівельні компанії. Прийом заявок продовжено до 30 червня, — зазначив Юрій Гусєв.

За його словами, нещодавно Рахункова палата перевірила стан забезпеченості житлом військовослужбовців Збройних Сил України. Керівництвом оборонного відомства прийнято рішення про проведення службового розслідування виявлених порушень. Матеріали вже передані до прокуратури. Всі ті, хто в попередні роки зловживав на закупівлі житла для військовослужбовців, нестимуть за це особисту відповідальність.

Окремо радник Міністра оборони України Ігор Мельник зазначив, що існуюча система забезпечення військовослужбовців житлом працює погано. Тому потрібно все кардинальним чином міняти.

— Змінювати все будуть шляхом реформування цієї сфери. У межах реформи в Міністерстві оборони України розроблена програма забезпечення житлом військовослужбовців. Зокрема, визначається механізм пільгового компенсаційного кредитування, — зазначив Ігор Мельник.

Від впровадження реформи очікується, що військовослужбовець за час своєї служби у війську зможе на пільгових умовах виплатити кредит за квартиру, яку сам обере в будь-якому регіоні країни. У оборонному відомстві передбачається запустити цей механізм уже з 1 січня 2016 року.

Також реформою передбачено переглянути підходи до експлуатації військового майна, зокрема й будівель, де проживають військовослужбовці. Вирішено піти шляхом застосування інструментів аутсорсингу з утримання військових об’єктів, які не є таємними. Це дозволить прозоро на відкритому ринку купувати необхідні послуги, і військо зможе контролювати їхню якість.

За словами радника міністра, відповідні пілотні проекти вже підготовлено. Так, в одному з військових містечок вже розпочато аудит енергоефективності. Після чого планується зменшити в 2–3 рази витрати на енергоносії шляхом запровадження енергозбережних технологій. Заощаджені таким чином кошти Міноборони спрямовуватиме на закупівлю нового озброєння, військової техніки та інші нагальні потреби.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

Схожi записи: