«У нас є достатньо зброї, щоб адекватно реагувати на будь-яке загострення ситуації»

 Червень 15, 2015
5397_р_3_img_0001

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор МУЖЕНКО

 Інтерв’ю начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Віктора МУЖЕНКА телеканалу «Інтер»

Сьогодні Збройні Сили України забезпечуються озброєнням і технікою за рахунок виробничих потужностей «Укроборонпрому». Щоправда, маємо деякі проблеми, які пов’язані насамперед з тим, що в минулі роки Збройні Сили фінансувалися за остаточним принципом і не мали можливості отримувати високотехнологічні засоби і зброю. Зараз нам не вистачає засобів контрбатарейної боротьби, засобів радіоелектронної боротьби і радіоелектронного пригнічення, засобів зв’язку…

— Нещодавно заява Європарламенту про те, що Росія буде пробивати сухопутний коридор у Крим, викликала неабиякий резонанс у світі. Невже знову буде загострення на фронті? Які дані ви маєте з цього приводу? Що думають у Генеральному штабі, наскільки імовірний саме такий розвиток ситуації?

— Однією з основних передумов для пробивання такого коридору є дестабілізація ситуації у Херсонській і Запорізькій областях. На сьогодні ситуація в цих областях стабільна і контрольована. Тож у мене немає підстав стверджувати, що найближчим часом — за тиждень, два, три — така загроза існує.

— Тобто доки в нас усе спокійно, доки ми утримуємо ситуацію, загрози немає?

— Доки ми контролюємо ситуацію і маємо можливість адекватно реагувати на виклики — загрози немає.

— Ви сказали, що сьогодні готові адекватно реагувати на будь-яку ситуацію, готові відбити будь-який напад. А чи достатньо тієї зброї, яка сьогодні є у Збройних Сил України?

— Сьогодні Збройні Сили України забезпечуються озброєнням і технікою за рахунок виробничих потужностей «Укроборонпрому». Щоправда, маємо деякі проблеми, які пов’язані насамперед з тим, що в минулі роки Збройні Сили фінансувалися за остаточним принципом і не мали можливості отримувати високотехнологічні засоби і зброю. Зараз нам не вистачає засобів контрбатарейної боротьби, засобів радіоелектронної боротьби і радіоелектронного пригнічення, засобів зв’язку…

— Тобто іноземна допомога нам таки потрібна?

— Іноземна допомога нам потрібна. Питання в обсягах. На сьогодні того озброєння, яке є в арсеналі Збройних Сил України, достатньо, щоб адекватно реагувати на ті чи інші загострення ситуації.

— Скажіть, іноземні інструктори, які готують наших хлопців, це більше політичний символ іноземної підтримки, більше знак, чи дійсно та підготовка, яку вони проводять, зокрема, на Яворівському полігоні, важлива з воєнної точки зору?

— Це не лише символ, не лише знак підтримки нашої країни іноземними партнерами, а й дієва підтримка українських військовослужбовців у їхній професійній підготовці. Сьогодні на Яворівському полігоні під керівництвом американських інструкторів у нас проходять підготовку бійці Національної гвардії. Крім того, у нас працюють інструктори з Великої Британії, які готують військовослужбовців Збройних Сил України на Новомосковському полігоні й на полігоні в районі Миколаєва.

— Чи будуть представники з інших країн?

— Так. Найближчим часом планується прибуття інструкторів з Канади. Зараз працює відповідна робоча група, яка узгоджує місця проведення занять з обсягами підготовки, яка необхідна.

— Є кілька діаметрально протилежних думок щодо прогнозованого розвитку ситуації в зоні АТО. З одного боку, іноземні військові експерти говорять, що з супутників фіксується, що Росія посилює військову присутність на кордоні з Україною. З іншого, є експерти, які висловлюють версію, що Росія не зважиться на ускладнення, на прорив, на посилення воєнної кампанії хоча б тому, що, наприклад, найближчим часом потрібно буде відправити частину строковиків у запас, провести ротацію сил… Як оці два фактори впливають на прогноз розвитку ситуації?

— Ми прораховуємо різні варіанти — від продовження жевріючого конфлікту до широкомасштабної агресії. Збройні Сили України готуються діяти за будь-яким із сценаріїв і готові дати гідну відсіч за будь-якого варіанта розвитку ситуації.

Прес-служба Генерального штабу Збройних Сил України

Схожi записи: