Звільнений солдат розповів, як терористи катували його, змушуючи брехати. ВІДЕО

 Червень 10, 2015

Звільнений із полону військовослужбовець 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади (Одеса) Роман Марченко заявив, що терористи катували його і погрожували знищити сім’ю.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Думская”.

“[Після артобстрілу] командир сказав піти на сусідній блокпост перевірити ситуацію. І на половині дороги я потрапив у засідку, – розповів боєць. – Повалили на коліна, вдарили прикладом, і я втратив свідомість”.

За його словами, у промові бойовиків проскакували українські слова – найімовірніше, це були місцеві.

“Це було диверсійна група, яка працювала в нашому тилу. Після полону мене доставили в село Петрівка, накинули на голову чорну футболку, били. Питали, де знаходяться наші позиції, яка є техніка, я відповів, що нічого не знаю. Потім кинули в підвал, а вранці вже вивезли до Донецька в якусь будівлю”, – додав Марченко.

На допиті військовослужбовця продовжили бити і погрожували розстрілом, змушуючи зробити на відеокамеру потрібну для терористичної пропаганди заяву.

“Зводили курок, клацали над головою, казали мені, що я терорист і що мене треба розстріляти, – розповів Роман. – Потім змусили наговорити на відеокамеру те, що ви бачили. Що нібито наступати перші почали українці, що були великі втрати, що бойовий дух у наших солдатів низький і так далі”.

За словами українського воїна, терористи погрожували знищити і його сім’ю: “Говорили, що дійдуть і до мого будинку. Мовляв, ні мені, ні моїй родині жити не доведеться”.

Роман Марченко родом із Полтавської області, 25 років. Мобілізований 25 квітня 2015 року. Після реабілітації планує повернутися на фронт.

Нагадаємо, військовослужбовець 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Роман Марченко був поранений під час боїв під Мар’їнкою 3 червня та взятий у полон. Бойовики так званої “ДНР” застосовували проти бійця тортури, змушуючи взяти участь у брехливій “прес-конференції”.

7 червня радник замміністра оборони Василь Будик повідомив про звільнення Романа Марченка з полону. Його обміняли на тіла загиблих терористів.

Схожi записи: