Як провалився російський план “Мар’їнка”. Розповідь командира 28-ї бригади

 Червень 8, 2015

5394_p_5_img_0001Останні події навколо Мар’їнки, що на Донеччині, знову викликали велике занепокоєння в українському та міжнародному товаристві.

Після активних обстрілів проросійськими бойовиками з важкого озброєння та систем залпового вогню українських позицій та мешканців міста, багато хто почав стурбовано говорити про ескалацію конфлікту. А російські пропагандисти традиційно «з піною на губах» заходилися кричати про порушення українською стороною мирних Мінських домовленостей.

Утім, саме вони та їхні підопічні з так званої «ДНР» спланували і запустили спецоперацію «Мар’їнка», реалізація якої, за їхнім задумом, мала скомпрометувати наших військовослужбовців в очах місцевого населення і світової спільноти та закріпитися на нових позиціях. Не вийшло!

Як насправді розгорталися події в районі оборони 28-ї окремої механізованої бригади поблизу Мар’їнки, розповів її командир підполковник Владислав Ліщинський:

— У ніч на 3 червня о 4:30 в напрямку Петрівського (територія, підконтрольна НЗФ) було завдане вогневе ураження з систем залпового вогню БМ-21 «Град». Фактично одні незаконні збройні формування завдали шквального вогню по іншим близько до лінії розмежування в напрямку населеного пункту Мар’їнка. Після чого і розпочалася артилерійська підготовка бойовиків та їхня атака на наші позиції.

Для російської пропагандистської машини все мало виглядати так, наче українська сторона вкотре порушила Мінські домовленості й завдала удару по прихильникам самопроголошеної республіки.

Бойовики били з артилерії до 7 ранку, завдаючи ударів по взводних опорних пунктах. У цілому незаконні збройні формування разом із підрозділами Російської Федерації, які зосереджувалися в Петрівському, в районі шахти Челюскінців, 21-ї шахти, Олександрівці та інших населених пунктах налічували до 1000 вояків підсилених танковим батальйоном, артилерійським дивізіоном ствольної артилерії, системами залпового вогню БМ-21.

— Ми відкрили вогонь у відповідь лише після спроб атакувати піхотою. Спочатку це було на північній околиці міста Мар’їнка, потім на її південно-східній ділянці та інших напрямках лінії оборони. Ворог намагався прорвати оборону підрозділів бригади, заволодіти деякими об’єктами і вийти на міст, який з’єднує населений пункт Мар’їнка по трасі на Красногорівку. Якби ворогу це вдалося, він мав би можливість оточити і розділити взводні опорні пункти, — розповів підполковник Владислав Ліщинський.

Адекватно реагуючи на нарощення сил противником, командир бригади вирішив посилити оборону рубежів додатковими механізованими та танковими підрозділами і запросив дозвіл на застосування артилерії. Це було обумовлено виключно необхідністю дати відсіч зухвалій спробі захопити територію, підконтрольну Україні згідно з Мінськими домовленостями.

— За годину, з 11:30 до 12:30 3 червня, артилерійські підрозділи бригади подавили противника. За допомогою підрозділів підсилення вдалося завдати йому значних втрат у живій силі та техніці та відновити оборону по передньому краю, — додав комбриг.

За попередніми даними, під час боїв у Мар’їнці було вбито більше 80 бойовиків і близько 200 поранено. Втрати наших підрозділів — троє загиблих, 30 поранених.

Після цього в місті та на прилеглих територіях підрозділами Збройних Сил України та Національної гвардії України була проведена зачистка. Полонили 13 бойовиків, серед яких був громадянин Російської Федерації.

— За нашими даними, сьогодні відбувається переміщення особового складу противника і нарощування його сил, що може свідчити про наміри ворога до нової ескалації ситуації. Але в нас достатня кількість сил і засобів, аби припинити спроби змінювати лінію розмежування, зафіксовану Мінськими угодами, — зазначає командир бригади підполковник Владислав Ліщинський.

За повідомленнями нашої розвідки, дедалі більше громадян України, які входять до складу незаконних збройних формувань і перебувають на підконтрольній бойовикам території, війни вже не хочуть. Вони бачать, що російським найманцям байдуже, по кому стріляти з «Градів»: по українським військовим чи по домівках і школах їхніх земляків. Але позаду них перебувають регулярні війська Російської Федерації, які здійснюють сплановані провокації і змушують їх до ведення бойових дій і фактично братовбивства.

Віталій Стечишин

Схожi записи: