Англія готова бойкотувати чемпіонат з футболу 2018 року в Росії

 Травень 29, 2015

Англія готова підтримати рішення про бойкот чемпіонату світу 2018 року в Росії в разі переобрання Зеппа Блаттера президентом ФІФА.

Про це повідомляє російська служба Ройтерз.

У п’ятницю мають відбутися вибори голови світового футбольного відомства, на яких 79-річний Блаттер збирається висуватися на 5-й термін. Напередодні він відхилив заклики піти у відставку.

Нагадаємо, репутація Блаттера похитнулася на тлі арештів високопоставлених функціонерів ФІФА за звинуваченням у корупції цього тижня.

Голова англійської футбольної федерації Грег Дайк заявив, що Англія не стане діяти поодинці, але розгляне варіант із приєднанням до загальноєвропейського рішенням.

“Якщо УЄФА в цілому скаже про це, і всі країни захочуть так вчинити, я думаю, це буде правильно”, – сказав Дайк.

Раніше про можливість бойкоту висловився глава УЄФА Мішель Платіні, який зізнався також, що особисто просив Блаттера відмовитися від переобрання – на благо світового футболу.

Єдиним суперником швейцарця на виборах президента ФІФА виступає йорданський принц Алі бін аль-Хуссейн. Прем’єр Великобританії Девід Кемерон сказав, що слідом за англійською футбольною асоціацією підтримує обрання “принца Алі”. Проти Блаттера обіцяли голосувати Австралія, Нова Зеландія, Канада.

Корупційний скандал насторожив спонсорів: Visa повідомила ФІФА, що розірве спонсорський контракт, якщо міжнародна футбольна організація терміново не вживе зусиль, щоб відновити репутацію.

Підтримку чинному главі ФІФА висловив тільки президент Росії Володимир Путін, який побачив за переслідуванням футбольних функціонерів “корисливі” інтереси США.

Нагадаємо, що цього тижня у Швейцарії відкрито кримінальну справу стосовно осіб, підозрюваних у зловживаннях і відмиванні грошей при розподілі прав на проведення чемпіонатів світу 2018 року в Росії і 2022 року в Катарі.

Паралельно стало відомо, що США пред’явили звинувачення в рамках іншого розслідування функціонерам ФІФА – в здирстві, відмиванні грошей, шахрайстві з грошовими переказами і перевищенні посадових повноважень протягом двох десятків років.

Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас закликав змінити місця проведення чемпіонатів світу 2018 і 2022 років, які дісталися Росії і Катару, якщо в ході іншого розслідування підтвердяться підозри в дачі хабарів у процесі відбору заявок.

Схожi записи: