Росія вважає своїх затриманих спецназівців “найманцями”

 Травень 29, 2015

Росія вважає Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва “найманцями” та “поліцейськими ЛНР” – таку позицію РФ озвучив консул Алєксєй Ґрубий на зустрічі з адвокатами.

Про це повідомляє ТСН із посиланням на адвокатів росіян – Костянтина Кравчука та Оксану Соколовську.

“Наразі офіційна позиція Росії, зі слів Ґрубого, така, що ці військовослужбовці, у яких в грудні 2014 року сплив термін контракту – найманці та нічого спільного з російською армією не мають”, – зазначив Кравчук.

Водночас консул зауважив, що Росія робить усе можливе, аби не допустити виходу таких “найманців” за межі так званих “ЛНР” та “ДНР”. Це, за словами дипломата, шкодить іміджу Росії.

Ґрубий пообіцяв посприяти, щоб родичі затриманих приїхали до Києва та переконались, що на заарештованих не чиниться жодний тиск, що їх не піддають тортурам, а навпаки – утримують у гідних умовах та забезпечують необхідне лікування.

Адвокат Кравчук розповів, що після цієї зустрічі вони з Соколовською відвідали своїх підзахисних і розповіли, що Росія офіційно вважає їх “найманцями” та “поліцейськими ЛНР”. Військовослужбовці були обурені такою позицією рідної держави.

Нагадаємо, 16 травня на Луганщині українські бійці спіймали двох бойовиків – ними виявились військові з частини спецназу Головного розвідувального управління Генштабу РФ, що базується у Тольятті, сержант Алєксандр Алєксандров та капітан Євгєній Єрофєєв.

Росія, після роздумів, визнала, що бійці їхні, але вже звільнені. Спецпризначенців транспортували до Києва – тут вони дали розлогі свідчення щодо своїх дій та мети перебування в Україні.

21 травня СБУ оприлюднила докладну доповідь про активність російських спецпризначенців на Донбасі. Відомство також показало місця розвідувально-диверсійної активності російських військових. Крім того, Служба безпеки України встановила понад 60 військових, які брали участь у військових діях на Донбасі. Також спецслужба опублікувала списки і фото спецпризначенців.

27 травня заарештований Єрофєєв подав скаргу на рішення Шевченківського суду столиці про його арешт. На відміну від Єрофєєва, Алєксандров свій арешт не оскаржуватиме. Проте подання про зняття обвинувачень у тероризмі його адвокат також підготував та направив до Генпрокуратури.

Схожi записи: