“Україна своїх не залишає!”

 Травень 25, 2015

5389_р_1_img_0003Президент України Петро Порошенко нагородив орденом «За мужність» командира «кіборгів» підполковника Олега Кузьміних, який напередодні був звільнений з полону бойовиків.

— Україна своїх не залишає! Ми щодня боремося за звільнення, життя кожного українського героя. І ми так робитимемо й надалі — кожен буде повернутий, — наголосив глава держави під час зустрічі з військовослужбовцем та його родиною.

Президент високо оцінив мужність та героїзм Олега Кузьміних як під час захисту України, так і під час перебування в полоні.

— Я пишаюся вашим бойовим духом. Ви показали, що означає бути сильним українським воїном. Для мене як для президента ваше звільнення з полону було надзавданням, — сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що питання звільнення військового з полону вирішувалося на найвищому рівні. Зокрема, глава держави порушував його під час перемовин у «нормандському форматі», українська сторона обговорювала під час роботи Тристоронньої контактної групи.

Петро Порошенко також особливо відзначив наполегливість та рішучість дружини Олега Кузьміних Тетяни, яка заради визволення чоловіка зверталася до різних структур, фактично «стукала у кожні двері». Значну роль також відіграли волонтери.

Вручаючи військовослужбовцю високу військову державну нагороду — орден «За мужність» ІІІ ступеня, Президент відзначив високий рівень професіоналізму Олега Кузьміних як командира батальйону.

Глава держави згадав про свою першу зустріч з комбатом на Житомирському полігоні, а також відзначив мужність героя під час захисту донецького аеропорту та гідність, з якою він тримався, перебуваючи в полоні бойовиків, повідомляє прес-служба Президента.

Петро Порошенко також пригадав своє спілкування з одним із підлеглих Олега Кузьміних на презентації документального фільму «Аеропорт».

За словами Президента, на запитання про те, якої допомоги потребує військовослужбовець, що відновлював здоров’я після важкого поранення, той попросив главу держави лише про одне — посприяти звільненню командира їхнього батальйону.

— Я бачив очі ваших хлопців, яких ви готували, бачив, наскільки вони рішучі й, головне, що вони готові йти за своїм командиром. Коли через 4 місяці вашого полону хлопці просять Президента лише про одне — про звільнення свого командира — така армія є непереможна, — зазначив він.

— Для мене ця нагорода за мужність є однією з найвищих, найпочеснішою в Україні. Вона надається тим людям, які роблять все можливе для того, щоб українська армія, Збройні Сили були кращими у світі. Ви є прикладом не тільки для власних дітей, дружини, але і зразком для всіх українців, як треба себе тримати, — наголосив глава держави.

Звертаючись до дружини та доньок комбата, Петро Порошенко заявив: «Головне — ми всіх своїх захищаємо. Так, як ваш батько всіх захищав, так і держава Україна захищає своїх героїв і бере з них приклад. З поверненням додому».

Своєю чергою Олег Кузьміних зазначив: «Я вдячний тим, хто сприяв моєму поверненню додому і в першу чергу тим, з ким я виконував бойові завдання, бо багатьох із них вже немає серед живих. Хочу сказати їх батькам і дружинам — це все недарма. Любіть свою Батьківщину, любіть свою країну — вона того варта. Не падайте духом і залишайтеся завжди вірними своїй присязі».

Нагадаємо, що з 1 грудня 2014 року особовий склад 90-го батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади під керівництвом Олега Кузьміних утримував позиції в селищі Піски та обороняв донецький аеропорт.

Батальйон вів штурмові дії, під постійними обстрілами бойовиків забезпечував «кіборгів» боєприпасами та матеріально-технічними засобами, евакуйовував поранених. Олег Кузьміних вміло організовував відведення підрозділів батальйону та заняття нових вигідних позицій з мінімальними втратами серед особового складу.

Після зруйнування перекриття та несучих стін будівлі нового термінала ДАПу комбат забезпечив евакуацію поранених та особисто виніс 9 військовослужбовців, яким було вчасно надано медичну допомогу та врятовано життя.

21 січня штурмова група під керівництвом підполковника О.Кузьміних виконувала чергове бойове завдання в районі донецького аеропорту, де потрапила в засідку бойовиків та була захоплена в полон.

***

Президент також підписав указ, згідно з яким державними нагородами відзначені 264 військовослужбовці, з них 228 — військові Збройних Сил України, які загинули в боях за незалежність країни на Донбасі.

Загиблих бійців відзначено посмертно високими військовими нагородами — орденами Богдана Хмельницького III ступеня та «За мужність» III ступеня — за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі.

Значна кількість — захисники Дебальцівського плацдарму та донецького аеропорту.

Солдат В’ячеслав Гага нагороджений орденом «За мужність» II ступеня (посмертно). Перший раз він отримав цю нагороду за героїзм, виявлений у боях минулого року. Солдат служив у 95-й Житомирській окремій аеромобільній бригаді. Навесні минулого року у складі свого підрозділу воював у найгарячіших на той час точках — поблизу Краматорська та Слов’янська. Отримавши важке поранення в ногу, потрапив на реабілітацію, проте дуже скоро повернувся на фронт. 26 січня 2015 року автомобіль, яким їхав В’ячеслав Гага, підірвався на міні поблизу селища Спартак Ясинуватського району Донецької області. В’ячеслав і його товариші загинули.

Також серед нагороджених — 36 співробітників Міністерства внутрішніх справ, які отримали поранення в боях під Пісками, Широкиним.

Схожi записи: