«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВАЛ» ВІД РОСІЙСЬКИХ ТЕРОРИСТІВ

 Травень 25, 2015

5389_р_1_img_0005Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк перевірив хід облаштування українсько-російського державного кордону на пункті пропуску «Сеньківка», що на Чернігівщині.

Глава уряду оглянув інженерно-технічні споруди, зведені в межах першого етапу облаштування «Європейського валу», та ознайомився зі зразками техніки та новітніми засобами охорони державного кордону.

Він нагадав, що роботу зі зведення державного кордону «Європейський вал» було розпочато минулого року. Цей проект, наголосив Арсеній Яценюк, «має дати можливість Україні захистити свою територію, в першу чергу — від диверсійних груп, російських терористів та бандитів, від незаконного перетину державного кордону, незаконної міграції, торгівлі людьми, зброєю та наркотиками».

Арсеній Яценюк зауважив, що проект «Європейський вал» став «фактично електронною системою контролю над державним кордоном». Вона передбачає чотири можливості електронної ідентифікації — «як на землі, так і з повітря, зокрема із залученням безпілотних апаратів».

— Уся ця система зводиться на один пульт, і оператор приймає рішення з огляду на те, хто перетнув кордон — чи це жива сила, чи техніка. Після цього він або дає вказівку затримати, або вказівку на знищення тих, які посягають на територіальну цілісність та безпеку української держави, — наголосив Прем’єр-міністр.

5389_р_2_img_0003За словами глави уряду, огорожі встановлять лише в зоні пунктів пропуску: «По всій іншій ділянці державного кордону будуть інженерні споруди та електронні засоби моніторингу для того, щоби весь кордон був під захистом. Зокрема бойові модулі як мобільні, так і стаціонарні, мета яких — ураження тих цілей, які представляють небезпеку для української держави».

— Ми повністю змінили ідеологію. Електронні засоби в десять разів ефективніші, тому що дають можливість контролювати повністю весь кордон, — наголосив він.

Загальний обсяг коштів, передбачений проектом, — 4 млрд грн: «2,5 млрд грн будуть направлені на електронні засоби й так зване «залізо», 1,5 млрд грн — на будівельні роботи».

— Цей проект має дві мети. Перша і основна мета — це безпека від російських диверсантів і терористів. Друга — створення робочих місць, державні замовлення й розвиток української науки, — сказав глава уряду.

Арсеній Яценюк повідомив, що проект «Європейський вал» передбачає завершення облаштування всієї інженерної та електронної системи протягом чотирьох років: «До кінця 2018 року весь українсько-російський державний кордон буде побудований, змонтований і буде ефективно захищати Україну від російських терористів».

5389_р_2_img_0002Координатор проекту облаштування державного кордону Ігор Полуденко повідомив, що за 2014–2015 роки було зведено 115,2 кілометра протитанкових споруд, 82 кілометри рокадних доріг, 417 кілометрів контрольно-слідових смуг, 10 кілометрів 750 метрів загороджень. Установлено 49 веж спостереження по всіх ділянках Сумської, Харківської, Чернігівської областей. Загалом на цей обсяг робіт витрачено 160 мільйонів гривень, які були отримані як кошти міжнародної технічної допомоги.

Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, до кінця року на зведення «Європейського валу» в Державному бюджеті передбачено 300 мільйонів гривень. За ці кошти до 1 вересня заплановано облаштування протитанкових споруд — 385,7 км, огороджень — 90 км, 7 опорних пунктів контрольно-слідової смуги, 214 км контрольно-слідової смуги та рокадної дороги — 214,5 км.

Схожi записи: