АН-26 «РЯТУНЧИК» — КРИЛАТА «ШВИДКА»

 Травень 22, 2015

5388_р_2_img_0002У Бориспільській бригаді транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України після відновного ремонту став до строю військово-транспортний літак Ан-26. Крилата машина вже пройшла випробні польоти. Даний борт 1978 року випуску, а в небо не піднімався більше 12 років.

Торік у серпні завдяки зусиллям волонтерської організації «Крила Фенікса» піднявся у небо перший відремонтований Ан-26. Назвали його — «Везунчик». Ця повітряна машина вже 9 місяців виконує завдання із забезпечення проведення АТО. Днями здійснив демонстраційний політ ще один відновлений Ан-26 під назвою — «Рятунчик». Цей літак — санітарно-евакуаційний. Єдиний військово-медичний літак Ан-26 «Віта» тепер має помічника.

Ремонт «Рятунчика» почався в листопаді 2014 року. Волонтерам фонду «Крила Фенікса» та авіаційним інженерам Бориспільської бригади транспортної авіації довелося добряче попрацювати, аби повернути літак на службу нашому війську.

Основні характеристики Ан-26

Екіпаж: 5 чоловік

Вантажопідйомність: 5500 кг

Крейсерська швидкість: 440 км/год.

Практична дальність: 1100 км

Практична висота польоту:

9000 м (при злітній масі 20 т),

7700 м (при злітній масі 24 т)

Довжина розгону: 530 м (при злітній масі 20 т), 870 м (при злітній масі 24 т)

У ході ремонту було виконано роботи за низкою договорів з авіаційними підприємствами для продовження ресурсів планерів та двигунів. Було протестовано всі вузли та агрегати літака. Повністю змінено проводку. Кіль замінено на «донорський». За кошти волонтерів були придбані стрингери, дюраль та проведене професійне клепання борта. Також військові авіатори власними силами оновили бортові генератори. Окрім цього, волонтери відновили стійки шасі, встановили нову гуму. І це лише перелік основних робіт.

Після демонстраційного польоту командир екіпажу розповів, що машина в повітрі веде себе нормально і добре слухається пілота. А це означає, що ремонтники зі своєю роботою впоралися.

На сьогодні закінчено лише перший етап підготовки літака до виконання ним санітарно-рятувальних операцій. На другому етапі планується встановити санітарно-медичне обладнання, необхідне для оперативної евакуації поранених.

Командир бригади полковник Дмитро Філатов розповів, що, окрім волонтерів, до справи долучилося керівництво міста Бориспіль та окремі державні і приватні установи. Він подякував усім за патріотизм та любов до України.

— Безпека країни — справа спільна. Від імені військовослужбовців бригади дякую всім, хто це розуміє. Спільними зусиллями ми почали відновлювати авіапарк нашої бригади. Завдяки вашій допомозі ми отримали справні транспортні літаки, які мають суттєвий запас міцності, — зазначив він.

Своєю чергою представник волонтерської організації «Крила Фенікса» Марина Добровольська зазначила, що загалом на потреби бригади було зібрано близько мільйона гривень, окрім ремонту авіаційної техніки, кошти спрямовувалися і на придбання засобів індивідуального захисту тощо.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ,

«Народна армія»

Схожi записи: