«МИ НЕ ПРИЙМЕМО НІ ПОЛІТИЧНИХ, НІ ВІЙСЬКОВИХ, НІ ЕКОНОМІЧНИХ ВТРУЧАНЬ У СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ»

 Травень 20, 2015

5387_р_2_img_0002Президенти України Петро Порошенко та Словацької Республіки Андрей Кіска під час зустрічі в Києві обговорили важливість міжнародної підтримки України в її інтеграції до Європейського Союзу, а також у протидії агресії з боку Росії, повідомляє прес-служба глави держави.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі. Петро Порошенко наголосив, що Україна чітко дотримується Мінських домовленостей, однак інша сторона не виконує свої зобов’язання. Зокрема, Президент України повідомив главі Словаччини про нещодавнє затримання в зоні АТО двох російських кадрових військовослужбовців. Петро Порошенко наголосив, що «це є ще одним підтвердженням агресії Росії проти України та неспростовним доказом присутності збройних сил Росії на українській території».

Президент України висловив сподівання, що на саміті Європейського Союзу 19 червня питання про продовження санкцій стосовно Росії буде пов’язано з повним виконанням Мінських домовленостей.

Своєю чергою Президент Словаччини Андрей Кіска наголосив, що всі сторони мають виконувати Мінські домовленості, а процес повинен регулюватися і контролюватися міжнародними спостерігачами. «Європейський Союз має бути єдиним. Скасування санкцій повинно бути невід’ємно пов’язаним з реалізацією Мінських домовленостей», — заявив Президент Словаччини.

Петро Порошенко зазначив, що Україна вимагає звільнення всіх українських заручників, включно з Надією Савченко та Олегом Сєнцовим, що нині перебувають на окупованій території та в Росії.

Андрей Кіска ще раз підтвердив, що Словаччина не визнає незаконну анексію Криму: «Ми не приймемо ні політичних, ні військових, ні економічних втручань у суверенітет України».

Схожi записи: