СЛІД КРЕМЛЯ НА ДОНБАСІ НЕ ПРИХОВАТИ…

 Травень 20, 2015

5387_р_3_img_0002Затриманим 16 травня в районі міста Щастя Луганської області російським військовим оголошено підозри у веденні терористичної діяльності. Про це повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський. «Повідомляю вам про те, що ввечері 19 травня цього року затриманим військовослужбовцям ГРУ Генштабу збройних сил Російської Федерації капітану Єрофєєву та сержанту Александрову українськими слідчими було особисто оголошено підозри у вчиненні злочинів, передбачених ст. 258 3 КК України за участь у терористичній діяльності так званої «ЛНР». Це не перший випадок явної незаконної присутності кадрових російських військовиків на території України, який нині активно обговорюють у світовому інформаційному просторі.

КРЕМЛІВСЬКА ПЛУТАНИНА В ПОЯСНЕННІ ОЧЕВИДНИХ ФАКТІВ

Як тільки українська влада на весь світ оголосила про затримання двох російських спецпризначенців, кремлівські керманичі, впіймані, що називається, «на гарячому», почали висувати власні версії цієї неприємної для них події, кожна наступна фантастичніша за попередню. Спочатку у пропагандистських ЗМІ ширилися чутки, що затримані диверсанти нібито є акторами Львівського драматичного театру, котрих спеціально для українських медіа зняли в компрометуючому Росію відео. Наступною була заява «першого заступника командувача народної міліції так званої «ЛНР» Сергія Козлова. Він повідомив, що захоплені українськими військовими бійці насправді є ополченцями, які входять до складу вищезгаданого відомства. І навіть продемонстрував відповідні «посвідчення», які при більш детальному розгляді виявилися неякісною підробкою.

Офіційно ж Москва вперто заперечує присутність російських військ на Сході України. Поодинокі заяви звучали то від депутатів російської Держдуми, то від тамтешніх журналістів. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков категорично заявив, що російських військ в Україні не було і немає. Однак далекоглядно зазначив, що за інформацією варто звертатися до МО Росії, адже адміністрація Президента Росії в цьому питанні нібито не компетентна. Своєю чергою деякі політики Думи висловили думки, що затримані диверсанти взагалі навіть не є громадянами Росії.

Міністерство оборони РФ від коментарів стосовно затримання двох своїх військовослужбовців на території сусідньої держави утримувалося близько доби. Лише згодом офіційний представник Міноборони генерал-майор Ігор Конашенков спромігся на сміхотворну сентенцію: «Мы проинформированы об устроенном совместном шоу Генерального штаба Украины и СБУ, посвященном задержанию в Луганской области якобы двух российских военнослужащих…» За його словами, вищезазначені громадяни РФ на момент затримання діючими військовослужбовцями не були, хоча, МОЖЛИВО, у минулому вони й були військовими.

То все ж таки громадяни? І все ж таки військові?

Нині російські спецпризначенці перебувають на лікуванні у військовому шпиталі. Стосовно затриманих розпочаті відповідні слідчі дії. Звинувачення висунуте за статтею 258, частиною 3 Кримінального кодексу України — вчинення терористичних дій проти мирного населення та українських військових.

Російська сторона почала вимагати негайного звільнення своїх громадян, забувши про численних незаконно утримуваних у в’язницях цієї країни українських полонених. Україна збирає доказову базу про причетність військовослужбовців регулярної армії Росії до конфлікту на Донбасі. Про обмін полоненими не йдеться. Затриманих чекає суд.

ОДИН РАЗ — ВИПАДКОВІСТЬ, ДВА — СТАТИСТИКА

Попри гучні заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі, кількість військових Росії там збільшується. За інформацією з різних джерел, на території України в різні періоди військових дій на Донбасі перебувало і перебуває від 3 до 14 тисяч російських військових.

Тож випадки затримання кадрових військових на території України вже не поодинокі. Одним із перших підтверджених фактів вторгнення підрозділів збройних сил РФ можна вважати захоплення у серпні 2014 року військовослужбовців-контрактників 331-го парашутно-десантного полку (Кострома), 98-ї повітрянодесантної дивізії (Іваново). Тільки пригадаймо, як «випадково заблукали» псковські десантники. Кремлівська пропаганда ретельно приховує факти присутності своїх регулярних військ на Донбасі. Та час від часу в мережі з’являються повідомлення про активні навчання в Ростові, «дивні» поховання, братські могили, 200-ті та 300-ті «вантажі», що регулярно перетинають українсько-російський кордон у бік Росії. Російська спільнота, на відміну від світової, мовчить.

Черговий доказ причетності Кремля до збройного конфлікту на Донбасі продемонстровано усьому світу. Зізнання самих російських спецпризначенців перекладено на декілька мов та вже цитуються багатьма провідними світовими ЗМІ. Заяви російського політикуму з цього приводу вже не сприймаються міжнародним співтовариством серйозно. Їхні недолугі спроби зробити вигляд, «що нічого особливого не сталося» і російська влада тут «ніяким боком», викликають лише посмішку.

Ангеліка ДІЛАЙ,

«Народна армія»

Схожi записи: