ВАЖКО ПЕРЕОЦІНИТИ РОЛЬ УКРАЇНИ У СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ

 Квітень 20, 2015

5378_p_2_img_0003У Києві розпочався 15-й Міжнародний тиждень НАТО за темою «НАТО після Уельського саміту», організований Оборонним коледжем НАТО, за сприяння Школи НАТО в Обераммергау, а також за підтримки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Про важливість цього заходу свідчить той факт, що в його проведенні взяли активну участь представники органів законодавчої та виконавчої влади України, Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, вищих навчальних закладів, громадських організацій тощо.

У ході роботи розглядаються питання щодо майбутнього Північноатлантичного альянсу, політики партнерства НАТО, врегулювання криз та співпраці з ЄС, правових аспектів асиметрії та гібридної війни, правових аспектів операцій Альянсу, відносин Україна — НАТО тощо.

— Цілями цьогорічного Міжнародного тижня є ознайомлення офіцерів Національного університету оборони України із сучасною та майбутньою роллю НАТО і подальшими пріоритетами альянсу. Зокрема протягом цього часу ми ознайомимо учасників форуму з організацією та методами роботи НАТО, обговоримо актуальні питання у сфері сучасної міжнародної безпеки, які постають перед Альянсом та його партнерами, розглянемо важливість тісного партнерства з Україною тощо, — зазначила декан Оборонного коледжу НАТО доктор Дарія Даніелз Шкоднік (цивільний представник Республіки Словенія).

— Ратифікація угоди про асоціацію з ЄС, відмова від позаблокового статусу та проголошення курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію визначили статус України в міжнародному правовому полі. Позиція держав-членів альянсу з цього питання виражена у спільній заяві комісії Україна — НАТО на саміті в Уельсі у вересні 2014 року, це повна підтримка суверенітету і незалежності України, її прагнення до співпраці, — зазначив начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Василь Телелим. — Оскільки Північноатлантичний альянс виступає надійним гарантом миру і безпеки у світі, то я переконаний, що ми повинні поставити на порядок денний питання щодо поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору. Збройні Сили України беруть участь у співробітництві з НАТО з 1994 року. І хоча європейські орієнтири нашого розвитку влаштовують не всіх, втрачати напрацьований потенціал євроатлантичного співробітництва недоцільно. Більше того, Україна і надалі готова втілювати широкомасштабні реформи, боротися з корупцією і підтримувати інклюзивний політичний процес на основі демократичних цінностей, поваги до прав людини, національних меншин і верховенства права. Тож протягом Міжнародного тижня НАТО ми маємо на меті оновити та поглибити власне бачення і розуміння слухачами, науково-педагогічними і науковими працівниками університету геополітичної і воєнно-політичної ситуації в євроатлантичному просторі та за його межами. Також усвідомити особливості і актуальні проблеми життєдіяльності Північноатлантичного альянсу щодо забезпечення миру і стабільності як в євроатлантичному регіоні, так і в глобальному вимірі.

За його словами, дуже важливим під час проведення цього заходу є формування у офіцерського корпусу власної позиції щодо шляхів забезпечення національної, зокрема і воєнної безпеки України в сучасних умовах та місця і ролі України в системі сучасної міжнародної безпеки.

— Справжнє партнерство починається саме з обміну цінними думками та напрацьованого досвіду між учасниками діалогу, — зазначив Міністр оборони краю Литовської Республіки пан Юозас Олекас. — У НАТО є багато чого навчитися з набутого Україною досвіду під час конфлікту на Сході країни. Одним з ключових моментів є те, що безпека і майбутнє Європи неможливі без вільної та процвітаючої України. І це є одним із головних чинників, який має поглиблювати співпрацю альянсу з Україною. Це вимагає своєю чергою від України проведення низки реформ у галузі безпеки та оборони, що надасть можливість побудувати боєздатні сили, які спроможні захищати Україну. НАТО і країни-члени альянсу готові надавати допомогу.

Учасникам форуму буде прочитано вісім лекцій, після чого відбудеться їхнє обговорення у робочих групах з метою пошуку спільних поглядів на вирішення сучасних проблем міжнародної безпеки.

Вадим КОВАЛЬОВ,

«Народна армія»

Схожi записи: