НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ДЛЯ ПЕРЕДНЬОГО КРАЮ

 Квітень 8, 2015

002Українські підприємства готові до переходу на рейки воєнного часу. Про це яскраво засвідчила міжнародна спеціалізована виставка «Волонтер Експо», яка триває у київському виставковому центрі «АККО ІНТ». Захід проводиться під патронатом Міністерства оборони України та за дорученням Ради волонтерів України.

Як повідомив голова Фонду сприяння розвитку Збройних Сил України — одного з головних організаторів «Волонтер Експо» Євген Крупа, проведення виставки викликане життєво важливою необхідністю термінової реструктуризації норм забезпечення Збройних Сил України, що гарантують поставку до війська виробів — новітніх досягнень науки і техніки.

004Під час роботи виставки проводяться тематичні конференції та круглі столи за участю представників Міністерства оборони України, НАТО, РНБО України, «Укроборонпрому», іноземних виробників, волонтерів Інформаційного фронту та Творчої сотні.

На «Волонтер Експо» представлено спеціалізовані тематичні експозиції — «Обмундирування, амуніція, засоби індивідуального захисту», «Тканини, наповнювачі, фурнітура», «Спорядження», «Зв’язок і електроніка», «Оптика», «Дрони», «Додаткове спорядження для стрілецької зброї», «Ножі», «Польове харчування», «Медицина», «Протезування».

Асортимент продукції як вітчизняних, так і закордонних виробників, необхідної для української армії, насправді дуже широкий. Серед того, що експонується — численні зразки натільної білизни, зимова й літня форма одягу, взуття, спальні мішки, маскувальні халати, системи розвантаження Моллі, рюкзаки, ремені, бронежилети, каски, наколінники, налокітники, тактичні окуляри, приціли, далекоміри, прилади нічного бачення, тепловізори, біноклі, намети, обігрівачі, пральні комплекси, польові душові, комплекси для готування і розігріву їжі тощо. Перелік представленого дуже різноманітний. З-поміж родзинок експозицій — презентований «Фондом оборони країни» проект «Командний пункт», система криптованого мобільного зв’язку, безпілотники та курси з тактичної медицини за протоколом ТССС.

005Особливу зацікавленість відвідувачів викликали балістичні маски «Кіборг» виробництва Білоцерківського механічного заводу. Як зазначив один із керівників підприємства Руслан Яринко, ці засоби індивідуального захисту не мають аналогів у Європі та на теренах пострадянського простору. Головне призначення «Кіборгів» — захист обличчя та шиї бійця від впливу вибухової хвилі, осколків, куль стрілецької зброї, уламків захисних споруд та укриттів. Наприкінці грудня минулого року маска моделі 3БМ МК-1 успішно пройшла випробування у Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки ЗС України. Перші двадцять зразків різних моделей маски вже зараз захищають бійців АТО, а вже незабаром підприємство готове перелаштувати виробництво на випуск 10–15 тисяч «Кіборгів» щомісяця.

Ще однією цікавою експозицією виставки став медичний автомобіль переднього краю, по суті — мобільна операційна, створена на базі БТР-70. Насправді ж, «Волонтер Експо» стала чудовою можливістю запропонувати одночасно в одному місці товари і послуги силовим структурам і волонтерським організаціям, налагодити тривалі ділові контакти з вітчизняними й закордонними виробниками та відправити безпосередньо з виставки гуманітарну допомогу в перші руки, на передову.

Іван СТУПАК,

«Народна армія»

Схожi записи: