ОСНОВОЮ РЕЗЕРВУ СТАНУТЬ ДЕМОБІЛІЗОВАНІ УЧАСНИКИ АТО

 Квітень 3, 2015

5372_p_3_img_0002Про те, що на Схід України новонабраних строковиків не відправлятимуть, як відбувається демобілізація із зони збройного протистояння та кого ж таки цієї весни «забриють» у солдати, розповіли представники Генерального штабу Збройних Сил України під час брифінгу в Центральному будинку офіцерів ЗС України.

Зокрема, начальник відділу комплектування та призову — заступник начальника Управління комплектування та призову Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Валерій Дендебера повідомив, що після півторарічної перерви у 2015 році було відновлено призов на строкову військову службу.

Протягом квітня-травня буде призвано 21126 громадян України. З них у Збройних Силах служитимуть 12296 призовників, у Національній гвардії — 7630, у Державній спеціальній службі транспорту — 1200 осіб. Призову на строкову військову службу підлягають здорові чоловіки віком від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочки.

— У зону АТО військовослужбовців строкової служби не відправлятимуть! — наголосив представник Генерального штабу ЗС України.

Своєю чергою начальник відділу впровадження служби в резерві Мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України полковник Михайло Щербина розповів про хід четвертої черги часткової мобілізації, яка проводиться в Україні з 20 січня по 19 квітня. За його словами, абсолютна більшість із тих, хто отримав повістку, свідомо прибули до військкоматів.

Офіцер зазначив, що до виконання завдань мобілізації була залучена вся система військових комісаріатів, що дало змогу рівномірно розподілити мобілізаційні завдання між військкоматами, зокрема військкомати Донецької та Луганської областей, окрім окупованих територій.

— Особливістю нових черг часткової мобілізації є те, що особовий склад запасу спрямовується безпосередньо до курсів підготовки офіцерів, навчальних центрів для підготовки кваліфікованих спеціалістів, загальновійськових полігонів, — повідомив полковник Михайло Щербина.

Цим забезпечено принцип обов’язкової військової підготовки мобілізованих за фахом та вимоги щодо екстериторіального принципу комплектування військових частин, установ. У взаємодії з Адміністрацією Президента України до виконання заходів мобілізації на території областей безпосередньо залучено голів обласних державних адміністрацій. Майже кожні два тижні зазначені посадовці особисто звітують на спеціальних нарадах про стан виконання мобілізаційних завдань, чого, на жаль, не вдалося досягти протягом перших трьох черг часткової мобілізації в 2014 році.

Важливим завданням, яке поставив перед Збройними Силами Президент України, є створення військового оперативного резерву першої черги. Основою резерву стануть демобілізовані учасники АТО.

— Це робиться для збереження військовонавчених ресурсів, які брали безпосередню участь у бойових діях та звільняються з військової служби. А також для запровадження швидкого механізму залучення їх в інтересах Збройних Сил, — повідомив полковник Михайло Щербина.

Виклик резервістів на військову службу під час мобілізації здійснюватиметься командирами військових частин лише у випадку оголошення загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України в ході часткової мобілізації.

З моменту оповіщення резервіст має прибути до військової частини або підрозділу протягом однієї доби. Резервістам також надається перевага під час укладання контрактів та комплектування ними військових частин, установ Збройних Сил України.

— З 18 березня по 1 травня 2015 року проходить звільнення у запас військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час першої черги часткової мобілізації навесні 2014 року. Звільненню підлягають понад 35750 військовослужбовців. На сьогодні вже демобілізовано понад 24440 військовослужбовців, або майже 70 відсотків, — повідомив начальник відділу комплектування старшинами, сержантами військової служби за контрактом Кадрового центру Збройних Сил України полковник Тарас Заболотний.

Близько двох тисяч офіцерів, сержантів та солдатів, які були призвані на військову службу під час мобілізації й уклали контракти про проходження військової служби, продовжать проходити військову службу за контрактом до закінчення особливого періоду.

Розрахунок за грошовим та іншими видами забезпечення проводиться в день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військових частин. За невикористані дні щорічної основної відпустки за 2014 та 2015 роки також передбачено виплату грошової компенсації.

Окремим визначеним категоріям приділяють особливу увагу. Так, поранені або хворі звільнятимуться з військової служби після закінчення їхнього лікування. Ті, хто перебуває в полоні, — після звільнення з полону. Зниклі безвісти зараховуються у розпорядження відповідних командирів. Виключення таких військовослужбовців зі списків військових частин здійснюється після їхнього повернення у військову частину або в день набрання законної сили рішення суду про визнання їх безвісти відсутніми чи оголошення померлими.

Руслан СЕМЕНЮК,

«Народна армія»,

Дмитро ГУЦУЛЯК,

підполковник

Схожi записи: