ГІРСЬКА ПІДГОТОВКА ПО-ГРУЗИНСЬКИ

 Березень 30, 2015

5370_p_3_img_0006Військовослужбовці Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного навчалися діяти в горах на базі центру гірської підготовки імені полковника Бесика Кутателадзе у грузинському місті Сачхере. Головною метою тритижневого перебування українських військовослужбовців у центрі гірської підготовки був їхній вишкіл з питань організації та проведення підготовки підрозділів до дій у горах.

У курсі, окрім українських офіцерів, взяли участь більше двадцяти військовослужбовців із Польщі, Литви, Латвії, Азербайджану, Вірменії, Молдови, Португалії та Грузії. Під час навчання основна увага приділялася пересуванню й тактиці дій особового складу в горах у зимову пору року. Про це повідомляє Управління преси та інформації Міністерства оборони України.

Окрім того, військовослужбовці відпрацювали дії під час сходження лавини, а також пошуку та евакуації постраждалого за допомогою пошукового пристрою та рятувальних нош.

За словами українських офіцерів, найбільше адреналіну в них викликало сходження на вершину гори, висота якої понад 3000 метрів над рівнем моря. А спуск із неї здійснювався на лижах. Загалом його довжина становила близько 4-х кілометрів.

Особливу увагу інструктори під час курсу звертали на аналіз проведених дій. Такі підсумки підбивались як наприкінці кожного заняття, так і після кожного дня навчання. Це дало змогу військовослужбовцям зрозуміти свої помилки та зробити необхідні висновки для вдосконалення рівня підготовки.

На завершення підготовки з учасниками заходу було проведено тести за тематикою занять, після чого їм вручили відповідні сертифікати про їхнє закінчення.

Знання та навички, які українські військовослужбовці отримали під час курсу, будуть систематизовані, ретельно проаналізовані з урахуванням уже існуючої в Україні системи гірської підготовки та впровадженні в начальний процес Академії сухопутних військ. Планується, що участь у таких заходах представники видового вишу братимуть й надалі.

Схожi записи: