ПРО ЗАХОДИ З ВІДЗНАЧЕННЯ 70-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ

 Березень 25, 2015

5368_p_2_img_0002Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».

— Передбачені заходи спрямовані на вшанування подвигу українського народу в перемозі Антигітлерівської коаліції, — наголосив на брифінгу заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко. — Згідно з даними Інституту історії України НАН, людські втрати у Другій світовій війні становлять від 8 до 10 млн українців. Український народ і ті, хто захищав Україну, мають бути гідно вшановані.

Відповідно до указу, щороку 8 травня в Україні буде відзначатися День пам’яті та примирення. Як уточнив Ростислав Павленко, 8 травня не буде вихідним днем. Це день вшанування пам’яті, а 9 травня залишається вихідним. Про це інформує прес-служба Президента України.

Президент доручив Кабінету Міністрів забезпечити проведення в Києві та інших населених пунктах урочистостей та меморіальних заходів, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги, які відзначаються 8 та 9 травня, а також 70-й річниці завершення Другої світової війни, яка відзначається 2 вересня 2015 року.

Крім того, уряд має опрацювати питання щодо поліпшення умов життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед учасників бойових дій, інвалідів і дітей війни та жертв нацистських переслідувань, а також щодо сприяння процесам консолідації суспільства, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення в питаннях національної історії.

Схожi записи: