«МИ КАРДИНАЛЬНО ЗМІНЮЄМО ПІДХОДИ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АРМІЇ»

 Березень 16, 2015

5364_p_2_img_0003Президент Петро Порошенко провів зустріч з волонтерами, котрих називають «волонтерським десантом» Міністерства оборони і які взяли на себе вирішення значної частини проблем матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил.

Насамперед Президент подякував волонтерам, що перебрали на себе функції держави в ситуації, коли у країні фактично не було армії, «на найважчому етапі агресії проти України». «Це був поклик душі й позиція справжніх патріотів», — наголосив Петро Порошенко та відзначив, що населення найбільше зараз довіряє Збройним Силам та волонтерам, повідомляє прес-служба Президента України.

Глава держави назвав «сміливим та надзвичайно ефективним» рішення Міністра оборони Степана Полторака залучити волонтерів до вирішення проблем забезпечення війська та відзначив неабияке покращення стану справ із забезпеченням армії.

«Завдяки волонтерському десанту в Міністерстві оборони реалізуються вісім програм — від логістики до зброї, в тому числі — ніхто не вірив у це — нарешті будуть запроваджені електронні торги», — повідомив глава держави. Президент зазначив, що волонтери гарантують надійність постачання в усіх сферах — від одягу та харчування до комплексної діагностики діяльності державних підприємств Міністерства оборони.

Президент зазначив, що волонтери працюють 24 години на добу. «Ми продемонстрували, що можемо битися за нашу Батьківщину», — сказав Петро Порошенко. Президент повідомив про намір поширити модель залучення волонтерів на діяльність інших міністерств і відомств.

Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, який брав участь у зустрічі, повідомив, що всі проекти реформ, напрацьовані з волонтерами, будуть винесені на публічне обговорення, а кожен керівник проекту захищатиме свою реформу. Міністр оборони повідомив також, що на нараді з головами ОДА Президент поставив завдання ширше залучати волонтерів до вирішення потреб армії на місцях.

Волонтери представили Президенту проекти реформ. Артур Переверзєв представив проект електронних закупівель для армії. Вже проводяться торги по 16 позиціях на суму понад 220 мільйонів гривень. Президент закликав не затягувати з поданням законопроекту щодо електронних закупівель, який розробляється волонтерами.

Волонтери поінформували, що розробили понад 30 законодавчих ініціатив, і передали Президенту законопроект щодо норм і стандартів харчового забезпечення, який дозволить за 3 місяці перейти до нового стандарту харчування солдатів.

Ігор Мельник представив концепцію реформи забезпечення військових житлом та управління військовим нерухомим майном, яка, зокрема, передбачає до 2020 року ліквідувати чергу тих, хто має потребу в постійному житлі. Вже підписано документи на проведення повної інвентаризації земель і майна, якої не було з 1992 року. У реалізації програми робиться акцент на небюджетне фінансування.

Президент зазначив, що до вирішення проблеми забезпечення військових службовим житлом варто залучати фінансування інших країн під довгострокові державні гарантії. При цьому, за його словами, в питанні забезпечення житлом буде використовуватись досвід країн НАТО.

Вікторія Карт представила пілотний проект з логістики. З жовтня 2015 року планується забезпечити автоматизацію обліку та логістики у сфері речового забезпечення Збройних Сил. Глава держави наголосив, що «цей проект демонструє ефективність нашої співпраці з НАТО, бо тут використовуються трастові фонди та досвід НАТО». Президент зазначив, що цього року нова програма логістики має запрацювати, зокрема — щодо речового забезпечення.

Волонтер Діана Петреня представила концепцію реформи системи продовольчого забезпечення та харчування військових, яку наразі характеризує повна відсутність конкуренції. Зараз проводиться аудит забезпечення підрозділів. «Ми кардинально змінюємо підходи до харчового забезпечення», — наголосив Президент.

Тетяна Ричкова представила проект інституціональної реформи закупівель. У цьому контексті глава держави повідомив про проведення процедури визначення підрядника на будівництво фортифікаційних споруд. Президент закликав волонтерів долучитися до забезпечення прозорості цього процесу.

Константин Лєснік представив проект реформи норм і стандартів речового забезпечення. Він подарував Президенту зразок нової форми, яку вироблено в Україні. Глава держави тут же приміряв її. Волонтери сподіваються, що з другого півріччя матимуть змогу закупати для військових однострої, виготовлені за новими стандартами.

«Волонтерський десант готовий зайнятися озброєнням», — у відповідь на ці слова волонтера Петро Порошенко висловився за створення волонтерської колегії при державному підприємстві «Укроборонпром».

«Кожен з вас, дякуючи наполегливій роботі, щось змінив», — сказав Президент, звертаючись до волонтерів із словами подяки. «Ми працюємо таким чином, щоб кожна копійка платника податків використовувалася ефективно. Ми наводимо порядок. Країна сьогодні потребує рішучого наведення порядку», — наголосив глава держави.

У зустрічі також взяли участь радник Президента України Юрій Бірюков, заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв, голова Ради волонтерів Міністерства оборони Давід Арахамія.

Схожi записи: