ДОЗЕМНИЙ УКЛІН НАШОМУ СОЛДАТУ

 Березень 16, 2015

5364_p_2_img_0002Президент Петро Порошенко відвідав пораненого командира взводу спостереження розвідувальної роти 24-ї окремої механізованої бригади Володимира Геру, який перебуває на лікуванні в міській лікарні Дрездена в Німеччині.

Глава держави вручив військовому орден Богдана Хмельницького III ступеня. «Вся країна тобою пишається. Так народжуються українські герої. Україна зараз проходить величезні іспити. З того, як ти тримаєшся під час цих іспитів, має брати приклад уся Україна», — сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що Володимир Гера здійснив геройський вчинок, коли ціною власного здоров’я врятував 400 українських хлопців. Президент подякував матері військового за те, що виховала такого сина. Глава держави обговорив з лікарями стан хворого та необхідні кроки для одужання. Президент доручив Міністру охорони здоров’я взяти під особистий контроль реабілітацію героя.

Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення державними нагородами України військовослужбовців, які виявили особисту мужність і високий професіоналізм під час антитерористичної операції.

Указом від 14 березня № 144 державними нагородами відзначено 158 військовослужбовців Збройних Сил України, співробітників Міністерства внутрішніх справ та Державної служби з надзвичайних ситуацій. 95 воїнів нагороджено посмертно.

Серед нагороджених у Збройних Силах України — 4 військові, які вже вдруге отримують орден «За мужність», цього разу — за мужність, виявлену під час боїв на Дебальцівському плацдармі. Це сержант Сергій Мудрий, солдат Євген Панахида, старший сержант Андрій Прометний та старший солдат Роман Шваюк.

Окремо глава держави подякував українським волонтерам за допомогу пораненим військовим, які лікуються в лікарні Дрездена, та їхнім родинам.

24-річний старший лейтенант Володимир Гера 31 серпня 2014 року прикривав відхід близько 400 бійців, які брали участь в обороні аеропорту Луганська. Зайнявши позицію на 12-поверховому корпусі металургійного заводу, він коригував вогонь артилерії Збройних Сил, під час чого отримав важкі осколкові поранення руки, легені та хребта.

Українські лікарі зробили йому кілька операцій, однак поранений боєць залишався паралізованим. За сприяння українських дипломатів та волонтерів Володимира Геру в лютому було перевезено на лікування в міську клініку Дрездена. Йому вже зробили низку складних операцій.

Схожi записи: