«КАМУФЛЬОВАНИЙ ОДНОСТРІЙ ВИПУСКНИКІВ ЗАМІСТЬ ПАРАДНОГО МУНДИРУ Є ОЗНАКОЮ НИНІШНЬОЇ СИТУАЦІЇ»

 Лютий 27, 2015

5358_p_3_img_0003У Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХУПС) відбувся випуск понад 300 молодих офіцерів та близько 40 професійних сержантів — вихованців Військового коледжу сержантського складу ХУПС. Усі випускники успішно пройшли підготовку за спеціальностями військових авіаторів та фахівців протиповітряної оборони.

Серед випускників вишу 7 лейтенантів, які закінчили навчання із золотою медаллю, 12 офіцерів та ще 2 сержанти отримали дипломи з відзнакою. Розподіл на первинні посади проводився із урахуванням рейтингу курсантів та їхніх професійних здібностей. Більшість з молодих офіцерів служитимуть у Повітряних Силах, решта — у Військово-Морських Силах та Сухопутних військах.

Нове покоління офіцерів Збройних Сил України привітали заступник командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Віктор Сідаш, заступник харківського міського голови Ігор Терехов, ветерани війни та військової служби, а також рідні «кожедубівців».

— Зважаючи на ситуацію на Сході України, нам вперше доводиться проводити прискорений випуск офіцерів. Камуфльований однострій випускників замість парадного мундиру є ознакою нинішньої ситуації у країні. Щиро вірю у перемогу нашої держави над ворогом, як і в те, що молоді лейтенанти з гідністю виконуватимуть будь-які завдання із захисту українського народу, — зауважив генерал-лейтенант Віктор Сідаш.

За словами командування видового вишу, прискорена підготовка офіцерів не вплинула на їхній професійний рівень.

— На п’ятому курсі було зменшено лише час, відведений на написання дипломних робіт та підготовку до державних іспитів. Усі ж практичні заходи на військових аеродромах чи на бойових позиціях сил ППО ми провели в повному обсязі, — зауважив ТВО начальника ХУПС генерал-майор Андрій Алімпієв.

Серед випускників факультету радіотехнічних військ ХУПС і лейтенант Вікторія Бурцева. Три попередні покоління родини дівчини були захисниками Вітчизни, вона — перша у військовій династії жінка в однострої.

— Сьогодні в мене щасливий і радісний день. Майже п’ять років я наполегливо опановувала фах військового метролога, й золота медаль по випуску з університету — поки що перше моє досягнення в армії. Можлива служба в зоні АТО мене не лякає, бо знаю, що українській жінці усе під силу. В цьому сенсі мені є на кого рівнятися. Адже випускниця ХУПС Надія Савченко вже стала світовим символом незламної волі. А ось чоловікам, які зараз ховаються вдома від військкоматів, нехай буде соромно, — розповіла лейтенант Вікторія Бурцева.

По завершенні урочистостей випускники отримали приписи для прибуття до військових частин, тож вже за декілька днів вони обійматимуть перші офіцерські посади.

Дмитро ГОРБУНОВ,

Харків

Схожi записи: