«МОЖЕТЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА ВСЕБІЧНУ ПІДТРИМКУ У ПРАГНЕННІ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ»

 Лютий 11, 2015

сокращение-2015-сокращение-2015-5351_p_3_img_0002Україна та Велика Британія невдовзі підпишуть Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері оборони.

Про це повідомив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні паном Саймоном Смітом та директором Департаменту міжнародної безпекової політики МО Великобританії Ніком Герром.

— Співробітництво оборонних відомств двох держав завжди мало конструктивний характер і, я переконаний, буде успішно розвиватися в майбутньому, — зауважив генерал-полковник Степан Полторак.

Також очільник оборонного відомства подякував уряду та всьому народу Великої Британії за підтримку та допомогу українській армії.

Директор Департаменту міжнародної безпекової політики МО Великобританії Нік Герр запевнив, що Україна може розраховувати на всебічну підтримку у прагненні українців до незалежності.

— Глибоко поважаю бійців, які відстоюють рідну землю, — сказав Нік Герр, — захоплююсь їхньою мужністю та героїзмом.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективні напрями співпраці, зокрема цивільно-військового співробітництва, професійної підготовки, у військовій та військово-технічній сферах та подальшого отримання гуманітарної та матеріально-технічної допомоги для забезпечення потреб підрозділів Збройних Сил України, які виконують завдання в зоні АТО.

Також у Міноборони України презентували гуманітарну допомогу від уряду Великобританії. Кевларові шоломи, бронежилети, спальні мішки та групові аптечки для бойових машин — загалом британська сторона надала ЗСУ матеріально-технічної допомоги на 1 млн 872 921 доларів США.

— У ситуації, що склалася, міжнародна підтримка для України є дуже важливою, — зазначив виконувач обов’язків заступника Міністра оборони України з питань євроінтеграції генерал-лейтенант Леонід Голопатюк. — Особливо актуальний переданий для бійців у зоні АТО утеплений одяг.

Також генерал-лейтенант Леонід Голопатюк повідомив, що більша частина гуманітарної допомоги уже потрапила в підрозділи, зокрема бійцям 93-ї бригади.

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні пан Саймон Сміт запевнив, що Україна може розраховувати на подальшу підтримку та допомогу уряду Великобританії.

А найближчим часом Великобританія передасть Збройним Силам України 75 тисяч тонн дизельного пального.

В’ячеслав ІЛЬЧЕНКО,

«Народна армія»

Схожi записи: