«НАШ ОСНОВНИЙ АКТИВ — РОЗУМ, ЗНАННЯ І ВНУТРІШНЯ СИЛА»

 Січень 30, 2015

5346_p_2_img_0002У День пам’яті героїв Крут Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відвідав Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Спілкуючись із курсантами, глава уряду нагадав, що в будівлі цього інституту була розташована Перша Київська військова юнацька школа імені Богдана Хмельницького, двісті вихованців якої брали участь у бою під станцією Крути: «Цей заклад має історію — історію боротьби за нашу країну. Звідси 200 молодих юнаків пішли боротися під Крутами з більшовиками. І те, що ви навчаєтеся в цьому закладі, покладає на вас ще більшу відповідальність».

— Ми зараз з вами так само боремося за нашу країну і за нашу незалежність. І від того, як ви будете вчитися, наскільки ви будете професійні й фахові, залежить доля нашої держави і доля десятків тисяч військовослужбовців, які зараз знаходяться в зоні антитерористичної операції, у зоні бойових дій і воюють з російською регулярною армією і терористами, які підтримуються Російською Федерацією, — наголосив він.

Арсеній Яценюк зазначив, що світ «ще не стикався з таким типом війни, який розпочала Росія»:

— У Криму Росія започаткувала новий вид так званої гібридної війни. Вони сховали своїх солдатів — начебто не було ознак, що це російська регулярна армія, позривали погони, позривали шеврони. Завели «зелених людей», які були озброєні російською технікою, російськими автоматами і з російськими документами.

— Новий тип гібридної війни проходить зараз і на Донбасі. Вони так само ховають свої регулярні війська за спинами терористів і бандитів, які підтримуються їхньою регулярною армією. Але вони керують за спинами, — сказав він.

Арсеній Яценюк наголосив, що сьогодні війна — це не тільки автомати, танки, ракети: «Зараз війна — це інформація, зв’язок, телекомунікація і кіберпростір. Це те, чого вас тут навчають».

Він зазначив, що Російська Федерація розгорнула масовані станції радіоелектронної боротьби, щоб не давати можливості й українським Збройним Силам постійно підтримувати зв’язок: «Але завдяки також і вашому інституту, вашим фахівцям встановлені надійні засоби зв’язку і телекомунікацій».

Арсеній Яценюк висловив упевненість, що студенти цього вишу будуть одними з найфаховіших спеціалістів із захисту українського кіберпростору і в атакуванні кіберпростору ворогів, адже, як повідомив йому керівник інституту, курсанти вузу зазвичай посідають перші місця на міжнародних конкурсах та навчаннях.

— Наш з вами основний актив — це розум, навчання, знання і, звичайно, наша внутрішня сила. Така ж внутрішня сила, як і була у двохсот курсантів, які пішли воювати з російською армією Муравйова. З такими світлими людьми, як ви, в мене є впевненість, що ми переможемо. У мене є віра в те, що Україна буде не просто боротися, а виборе свою незалежність і свою державність, — сказав глава уряду.

Також Арсеній Яценюк повідомив, що Кабінет Міністрів України прийме рішення про виведення Військового інституту телекомунікацій та інформатизації зі складу Державного університету телекомунікацій.

— Щоб ви безпосередньо підпорядковувалися Міністерству оборони і кували кадри для українських Збройних Сил. Щоб ви були самостійним інститутом і над вами не було надбудови у вигляді Державного університету телекомунікацій, — зазначив він.

Таке ж рішення, за словами глави уряду, приймається Кабінетом Міністрів і щодо Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова.

Цей крок дозволить кошти, отримувані інститутом із державного бюджету, від перекваліфікації й додаткового навчання, що, за інформацією начальника інституту, становить майже 19 мільйонів гривень, розподіляти безпосередньо в інституті, формувати його матеріально-технічну базу «і робити все, щоб інститут випускав фахові й потужні кадри», наголосив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк зазначив, що приверне до цього навчального закладу увагу західних партнерів і країн-членів НАТО, зокрема й у питаннях технічної і матеріально-технічної допомоги.

Він нагадав, що нещодавно в Україні був відкритий контакт-центр НАТО. Раніше Альянс на своєму саміті прийняв рішення відкрити для України 5 трастових фондів. «Два трастові фонди стосуються безпосередньо вас: це забезпечення кібербезпеки і це логістика Збройних Сил», — сказав очільник уряду.

Схожi записи: