УСІ ПРИЗВАНІ ПРОЙДУТЬ ПІДГОТОВКУ У НАВЧАЛЬНИХ ЦЕНТРАХ

 Січень 30, 2015

5346_p_3_img_0002Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко провів зустріч у Центральному будинку офіцерів ЗСУ з представниками військово-дипломатичного корпусу, акредитованими в Україні. Під час заходу він ознайомив військових дипломатів іноземних країн з оперативною обстановкою на Сході України та ходом проведення чергової хвилі мобілізації.

— На сьогоднішній день ситуація в зоні проведення антитерористичної операції залишається напруженою. Внаслідок активізації дій незаконних збройних формувань з 15 січня та інтенсифікації обстрілів з їхнього боку з 2 січня Збройні Сили України були змушені провести низку операцій. У результаті нам вдалося стабілізувати обстановку на Донецькому напрямі — в Оленівці, Пісках, Авдіївці, зайняти кілька вигідних позицій і повністю здійснювати контроль над територією, де розміщений донецький аеропорт, —розповів начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

За його словами, сама адміністративна зона донецького аеропорту не являє собою ніякої цінності, тому що в результаті інтенсивних бойових дій вона була повністю зруйнована, що не давало можливості українським військовослужбовцям надалі здійснювати її оборону. Тому вони були відведені на інші рубежі — буквально за півтора кілометра від злітної смуги, яка також приведена в результаті бойових дій у непридатний стан. Окрім цього, стабілізовано ситуацію на півночі Горлівки та взято під контроль сил АТО підступи до Авдіївки.

— Найбільш напружена обстановка сьогодні в районі Дебальцівського виступу. Є ряд загроз, і ми проводимо відповідні заходи щодо їхнього попередження та ліквідації. Незаконні збройні формування продовжують інтенсивно обстрілювати всі позиції українських військ, особливо ті, які знаходяться на лінії розмежування з територією так званої «ЛНР», — зазначив генерал-полковник Віктор Муженко.

Також він нагадав, що з 20 січня в Україні розпочато заходи з проведення четвертої хвилі мобілізації. І ніяких загроз щодо їхнього невиконання сьогодні не існує.

— Із загальної кількості громадян, яких планувалося призвати, на сьогодні вже 46 тисяч пройшли медичні комісії. Зараз цих мобілізованих спрямовують у навчальні центри, — повідомив начальник Генерального штабу ЗС України. — Особливість четвертої хвилі мобілізації полягає в тому, що всіх призваних ми направляємо відразу не в підрозділи, а в навчальні центри, де вони протягом 40–45 діб пройдуть відповідну підготовку.

Відповідаючи на запитання журналістів, генерал-полковник Віктор Муженко розповів, що на сьогодні є документальне підтвердження участі військовослужбовців збройних сил та громадян Російської Федерації на боці незаконних збройних формувань.

Також начальник Генерального штабу ЗС України подякував представникам країн, які надають суттєву допомогу Україні та армії в цей нелегкий для нас час.

Роман ВУС,

«Народна армія»

Схожi записи: