ГРЕТА СЛУЖИТИМЕ В МОРСЬКІЙ ПІХОТІ

 Січень 19, 2015

5341_p_8_img_0006На Миколаївщині кінологи почали тренувати собак для АТО. Перша німецька вівчарка вже пройшла загальний курс тренувань і незабаром вирушить на нове місце служби в батальйон морської піхоти. Дресирувальники кажуть, що як у воєнний, так і в мирний час чотирилапі помічники незамінні. На війні можливості службових собак неймовірні. Вони виявляють вибухівку, беруть слід диверсійних груп, без страху затримують озброєних терористів.

Німецьку вівчарку Грету кінологи називають важливим пілотним проектом. Півроку тому її подарували батальйону морської піхоти. Зараз вона вже вміє долати смугу перешкод та знає чимало службових команд. Важливим при цьому є виховання в собаки витримки. Семимісячна Грета може знаходитися поряд з кормом годинами, але за необхідності до їжі так і не доторкнеться. У дресирувальника вона ж їстиме з тієї руки, з якої він їй дозволить.

За словами представника спілки кінологів України Олександра Ярового, інші дорослі собаки демонструють молодій вівчарці те, чого вона повинна незабаром навчитися. Навчений пес може попередити дії диверсантів.

— За командою «фас!» собака поспішає на затримання, робить захоплення рукава, а після команди господаря «дай!» він відпускає й починає охороняти вороже налаштовану людину. За спробою диверсанта втекти або напасти собака перешкоджає йому це зробити, — розповів кінолог.

Миколаївські кінологи вже мають замовлення на підготовку чотирьох цуценят для військових, але для цього їм потрібна фінансова підтримка. Адже для того, щоб підготувати службового собаку, на рік необхідно 22 тисячі гривень. Й це лише вартість корму та ветеринарних послуг.

Сергій ДАНИЛЕНКО,

Миколаїв

Схожi записи: