«ГУМАНІТАРНИЙ КОНВОЙ» ЗБІЛЬШИВ КІЛЬКІСТЬ ОБСТРІЛІВ

 Січень 12, 2015

5338_p_3_img_0002Обстановка на Сході України має тенденцію до загострення. Терористи продовжують обстрілювати позиції сил антитерористичної операції. Українські військові відбивають напади противника і стримують сили російських найманців. Окрім стрілецької зброї та мінометів, терористи неодноразово використовували проти сил АТО танки та реактивні установки «Град». Ці агресивні дії співпадають із нещодавнім надходженням на тимчасово підконтрольну терористам територію вантажу з чергового, 11-го ліком, так званого «гуманітарного конвою» з РФ. Неспокійною залишається ситуація на Донецькому, Маріупольському та Луганському напрямах.

У районі нового термінала аеропорту «Донецьк» відбулося бойове зіткнення між російськими найманцями та українськими військовослужбовцями. Напад відбито. А поблизу населеного пункту Сартана Донецької області наші військові зафіксували політ трьох БПЛА.

Нагадуємо, що потрапити до зони проведення АТО можна лише через 7 транспортних коридорів.

Для в’їзду чи виїзду із зони АТО громадяни повинні отримати спеціальну перепустку. Задля цього належить надавати такі документи: заяву з описаним маршрутом пересування та терміни перебування в зоні АТО, паспорт (оригінал та копія) та копія документа, який підтверджує необхідність поїздки на контрольовану/неконтрольовану українською владою територію (підтверджене постійне місце проживання в зоні АТО, довідка про місце поховання близьких родичів у зоні антитерористичної операції, довідка про хворобу близьких, які проживають у зоні АТО, довідка з роботи).

Зазначені документи можна буде надати безпосередньо в пунктах пропуску. Пропускний режим стосується всіх повнолітніх громадян.

СИТУАЦІЯ В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ

Мешканці тимчасово окупованих територій на Донбасі дедалі більше потерпають від діяльності проросійських найманців. У Донецькій області в результаті обстрілів терористів знеструмлено 20 населених пунктів, частково міста Авдіївка, Донецьк, Горлівка, в Луганській області пошкоджено підвідний газопровід. Без газопостачання залишилися смт Чорнухине, села Трьохізбенка, Кряківка та Сокільники.

Рівень підтримки терористів серед місцевого населення продовжує знижуватись. Попри постійні спроби бойовиків мобілізувати чоловіків на окупованих територіях, охочих займатись терористичною діяльністю та ризикувати власним життям для збагачення лідерів бандитів дедалі менше. У таборах підготовки бандитів для терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» відчувається гостра нестача людей, які б хотіли піти воювати проти боєздатної української армії. За даними розвідки, було встановлено, що впродовж грудня–січня проводяться активні агітаційні заходи серед членів проросійських військово-патріотичних організацій, що діють на території АР Крим. Однак особливого результату вони не дають.

Також мешканці Луганської області продовжують виказувати своє невдоволення діями незаконних збройних формувань. Вчителі навчальних закладів міст Антрацит та Алчевськ масово не вийшли на роботу через відсутністі заробітної плати з жовтня 2014 року.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

В Одеському порту здійснено оформлення гуманітарного вантажу з Канади для МО України, який загалом становив 42 контейнери з військовим майном. Також до міста Сєверодонецьк Луганської області прибуло 6 вагонів гуманітарної допомоги з продовольством від Республіки Казахстан. Цей вантаж буде частково роздано на звільнених територіях Луганської області, а також планується доправити частину продуктів харчування до Донецька та Луганська.

Через пункт пропуску «Краківець» (Львівська область) на в’їзд в Україну оформлено 5 вантажних автомобілів з гуманітарним вантажем, загалом 67 тонн, серед якого одяг, набори першої меддопомоги тощо.

Україна нарощує співпрацю із західними партнерами у військовій сфері Так, помічник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Д. Чоллет заявив, що Вашингтон продовжить ротацію військ у Східній Європі. Також планується розбудова інфраструктури для посилення військової присутності НАТО у Центральній і Східній Європі та розширення можливостей для підтримки військового потенціалу України, Грузії, Молдови.

За повідомленнями Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України

Схожi записи: